Wiadomości

Trasa gorzowskiego "Parkrun" będzie oznakowana

4 października 2021, 11:10, red
foto: Marcin Masłowski/źródło: UM Gorzowa
Biegacie w sobotni poranek po parku Kopernika? A może dopiero chcecie zacząć przygodę z bieganiem? Miłośników sobotniej rekreacji w parku Kopernika z pewnością ucieszy wiadomość o oznakowaniu tej pięciokilometrowej trasy do biegu i marszu.

Oznakowanie jest zadaniem zgłoszonym przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego. Trasa w parku Kopernika zostanie oznaczona słupkami. Będą one pokazywały kierunek biegu czy marszu (skręt w lewo/prawo, kierunek prosto). Na początku trasy zostanie też postawiona tablica informacyjna z jej całym przebiegiem. 

Wcześniej przygotowano już dokumentację projektową, a w zapytaniu ofertowym wyłoniono wykonawcę. Ten zaproponował jednak kwotę wyższą niż zaplanowano w budżecie. Teraz prezydent zdecydował, że - z pieniędzy zaoszczędzonych na innych inwestycjach - kwota zostanie dołożona. Miasto porozumiało się już z wykonawcą i nie ma przeszkód w rozpoczęciu prac. 

Parkrun to propozycja aktywnego wypoczynku, polegająca na pokonaniu 5 kilometrów dowolną techniką – biegiem, truchtem, marszem czy spacerem. Odbywa się każdej soboty. 

Tę formę rekreacji wymyślono w Wielkiej Brytanii, ale stała się ona popularna na całym świecie. W Polsce, miejsca do parkrun znajdują się już w 81 lokalizacjach. 

Gorzowscy organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach w każdą sobotę, zbierają się w pobliżu kładki w parku Kopernika. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości