• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Seria podpaleń w Gorzowie. Policja zatrzymała mężczyznę

26 września 2021, 20:46
fot. archiwum
W sobotni wieczór i niedzielę w nocy doszło do serii podpaleń śmietników, spłonął też samochód. Dlatego też strażacy na miejsce zdarzeń wezwali policję. Jeszcze w niedzielę w nocy, policjantom udało się zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za podpalenia.

W sobotni wieczór 25 września gorzowscy strażacy w ciągu kilkudziesięciu minut wyjeżdżali cztery razy do płonących śmietników. Do pożarów doszło przy ul. 30 Stycznia, Kosynierów Gdyńskich oraz dwa razy przy ul. Kazimierza Wielkiego. Na tym pożary się nie skończyły, bo tuż po północy, w niedzielę 26 września palił się również śmietnik i samochód marki dacia oraz renault koło salonu samochodowego przy Al. 11 Listopada. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Ktoś znowu podpala śmietniki w Gorzowie”.

Strażacy nie mieli wątpliwości, że były to celowe podpalenia, a ogień podkładała ta sama osoba. Dlatego też na miejsce zdarzeń została wezwana policja. Do działań zostało zaangażowanych kilka policyjnych patroli, które sprawdzały pobliski teren, gdzie doszło do pożarów. Funkcjonariusze sprawdzili również monitoring.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, policji udało się jeszcze w nocy zatrzymać podpalacza. - Zatrzymaliśmy w tej sprawie mężczyznę. W poniedziałek zostaną z nim przeprowadzone czynności. Przez całą niedzielę były prowadzone oględziny na miejscu pożarów z udziałem biegłego – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

W poniedziałek 27 września mężczyzna usłyszy również zarzuty. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości