Wiadomości

Ktoś znowu podpala śmietniki w Gorzowie

25 września 2021, 23:10
fot. Damian Pyta
Gorzowscy strażacy w ciągu kilkudziesięciu minut wyjeżdżali cztery razy do płonących śmietników. Do pożarów doszło przy ul. 30 Stycznia, Kosynierów Gdyńskim i Kazimierza Wielkiego. Strażacy nie mają wątpliwości, że były to celowe podpalenia, a ogień podłożyła ta sama osoba. Następnie palił się również śmietnik i samochód przy Al. 11 Listopada.

W sobotę 25 września o godz. 21.30 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze kontenera na śmieci przy ul. 30 Stycznia w Śródmieściu Gorzowa. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej. 

Kiedy strażacy ugasili płonący pomiędzy kamienicami śmietnik, dostali kolejne zgłoszenie dotyczące pożaru. Tym razem o godz. 22.06 palił się śmietnik przy ul. Kosynierów Gdyńskim. Do akcji gaśniczej również wysłano jeden zastęp straży pożarnej. 

Jednak na tym praca strażaków się nie zakończyła, ponieważ o godz. 22.40 dostali wezwanie do kolejnego płonącego śmietnika, tym razem przy aptece przy ul. Kazimierza Wielkiego. Strażacy nie mają wątpliwości, że to celowe podpalenia, a ogień podkłada ta sama osoba. Dlatego też na miejsce została wezwana policja. 

AKTUALIZACJA

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej o godz. 23.22 otrzymał kolejne zgłoszenie o pożarze przy ul. Kazimierza Wielkiego. Tym razem paliły się śmietniki przy Szkole Społecznej. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej.

Strażacy nie mieli jednak spokojnej nocy. W niedzielę 26 września o godz. 0.08 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze, tym razem przy Al. 11 Listopada. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej. Okazało się, że tym razem oprócz śmietnika, palą się również dwa samochody osobowe. Całkowitemu spaleniu uległa dacia, natomiast renault zostało nadpalone.

PODPALENIA W GORZOWIE

Do ostatniej serii podpaleń śmietników doszło wiosną 2021 roku. Wówczas przez trzy dni doszło do kilkunastu pożarów. Natomiast pod koniec sierpnia i na początku września doszło do serii podpaleń w kamienicach w Śródmieściu Gorzowa. Podczas jednego z pożarów został zatrzymany 41-letni mężczyzna, który utrudniał strażakom prowadzenie akcji gaśniczej. Jak się okazało, mężczyzna był odpowiedzialny za podpalenia przy ul. Chrobrego, 30 Stycznia i ul. Dąbrowskiego. W przeszłości był karany za inne podpalenia, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Piroman - recydywista z Gorzowa zatrzymany".

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości