• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzowska policja ma elektryczny radiowóz! [zdjęcia]

21 września 2021, 10:19
Funkcjonariusze z wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie otrzymali elektryczny samochód marki kia e-Niro. Elektryczny radiowóz generuje moc 204 koni mechanicznych, ma automatyczną skrzynię biegów oraz baterie o mocy 64 kilowatogodzin, co pozwala na pokonanie 455 kilometrów na jednym ładowaniu.

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie kupiła dwa elektryczne pojazdy marki kia e-Niro. W poniedziałek 20 września jeden z nowoczesnych radiowozów trafił do Zielonej Góry, a drugi został przekazany funkcjonariuszom z wydziału prewencji KWP w Gorzowie. 

Radiowóz, który zasiliły flotę gorzowskiej policji to kia e-Niro o mocy 204 koni mechanicznych. Samochód jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów oraz baterie o mocy 64 kilowatogodzin, co pozwala na pokonanie 455 kilometrów na jednym ładowaniu. Charakteryzują się one także swoją nowoczesnością i bogatym wyposażeniem mającym wpływ na bezpieczeństwo jazdy. 

Radiowozy posiadają systemy: stabilizacji toru jazdy ESC, wspomagające pokonywanie podjazdów HAC, podpowiedzi ruchu kierownicy VSM, autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania samochodów, pieszych i rowerzystów FCA, a także asystenta jazdy w korku LFA, aktywny tempomat z automatyczną regulacją odległości i funkcją „stop and go” SCC oraz kamery cofania i czujniki parkowania. 

Kia e-Niro jest w pełni elektryczna i posiada system odzysku energii z hamowania, sterowany za pomocą łopatek znajdujących się przy kierownicy. Ekologiczność tego pojazdu pozwala także na wjazd nim do tak zwanych stref zielonych. Nowy radiowóz jest już wykorzystywany przez gorzowskich policjantów. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości