• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Tylko jedna szkoła w Gorzowie uczy jak jeździć po drogach szybkiego ruchu

15 września 2021, 11:49
źródło: Autostrada Wielkopolska
Ogromna ilość wypadków na drogach ekspresowych i autostradach wskazuje na tylko jedno. Wielu kierowców nie potrafi poruszać się po tych drogach. Nic dziwnego, bo z reguły na kursie tego nie uczą.

To ma się zmienić dzięki programowi przygotowanemu przez Autostradę Wielkopolską. Chodzi o szkolenie przyszłych kierowców w warunkach podwyższonych prędkości, które jest niezbędne w celu przygotowania kursanta do bezpiecznej jazdy w ruchu drogowym.

 Autostrada Wielkopolska stworzyła unikalny w skali kraju projekt, do którego postanowiłem dołączyć. Do tej pory w trakcie szkolenia praktycznego korzystałem z dróg ekspresowych, lecz różnice są odczuwalne i zauważalne gołym okiem.  – mówi Damian Badura, właściciel i instruktor Wyższej Szkoły Jazdy DB 

Kursanci podczas takiego szkolenia praktykują manewry wyprzedzania, zmiany pasa ruchu, a także włączania się do ruchu. Kursant trenuje utrzymywanie bezpiecznych odległości od poprzedzających pojazdów, stopniowe zwalnianie przed zjazdami oraz bezpieczne i wyraźnie informowanie innych użytkowników drogi o planowanych manewrach. 

To nie koniec. Poruszane są też zagadnienia kultury jazdy, planowania podróży, znaczenia odpoczynku, przerw podczas przejazdu oraz parkowania. 

- Zachęcam kolegów i koleżanki z branży do czynnego korzystania z programu Autostrady Wielkopolskiej podczas szkolenia kursantów. Wykształćmy razem nowe pokolenie kierowców, którzy będą poruszać się świadomie, bezpiecznie i pewnie po każdej europejskiej drodze - dodaje Damian Badura.

Pierwsi kursanci odbyli już szkoleniowe jazdy po autostradach i drogach szybkiego ruchu. W Poznaniu gościła ekipa z Gorzowa 12 osób: ośmiu kursantów i czterech trenerów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości