Wiadomości

Tylko jedna szkoła w Gorzowie uczy jak jeździć po drogach szybkiego ruchu

15 września 2021, 11:49
źródło: Autostrada Wielkopolska
Ogromna ilość wypadków na drogach ekspresowych i autostradach wskazuje na tylko jedno. Wielu kierowców nie potrafi poruszać się po tych drogach. Nic dziwnego, bo z reguły na kursie tego nie uczą.

To ma się zmienić dzięki programowi przygotowanemu przez Autostradę Wielkopolską. Chodzi o szkolenie przyszłych kierowców w warunkach podwyższonych prędkości, które jest niezbędne w celu przygotowania kursanta do bezpiecznej jazdy w ruchu drogowym.

 Autostrada Wielkopolska stworzyła unikalny w skali kraju projekt, do którego postanowiłem dołączyć. Do tej pory w trakcie szkolenia praktycznego korzystałem z dróg ekspresowych, lecz różnice są odczuwalne i zauważalne gołym okiem.  – mówi Damian Badura, właściciel i instruktor Wyższej Szkoły Jazdy DB 

Kursanci podczas takiego szkolenia praktykują manewry wyprzedzania, zmiany pasa ruchu, a także włączania się do ruchu. Kursant trenuje utrzymywanie bezpiecznych odległości od poprzedzających pojazdów, stopniowe zwalnianie przed zjazdami oraz bezpieczne i wyraźnie informowanie innych użytkowników drogi o planowanych manewrach. 

To nie koniec. Poruszane są też zagadnienia kultury jazdy, planowania podróży, znaczenia odpoczynku, przerw podczas przejazdu oraz parkowania. 

- Zachęcam kolegów i koleżanki z branży do czynnego korzystania z programu Autostrady Wielkopolskiej podczas szkolenia kursantów. Wykształćmy razem nowe pokolenie kierowców, którzy będą poruszać się świadomie, bezpiecznie i pewnie po każdej europejskiej drodze - dodaje Damian Badura.

Pierwsi kursanci odbyli już szkoleniowe jazdy po autostradach i drogach szybkiego ruchu. W Poznaniu gościła ekipa z Gorzowa 12 osób: ośmiu kursantów i czterech trenerów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/3 Szkolenie na drogach ekspresowych i autostradach

1/3 Szkolenie na drogach ekspresowych i autostradach

2/3 Szkolenie na drogach ekspresowych i autostradach

2/3 Szkolenie na drogach ekspresowych i autostradach

3/3 Szkolenie na drogach ekspresowych i autostradach

3/3 Szkolenie na drogach ekspresowych i autostradach

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości