• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Seria wypadków w Gorzowie i okolicach

11 września 2021, 16:23
fot. Wypadki Gorzów
W sobotnie popołudnie doszło do serii wypadków w Gorzowie oraz w okolicach. Najpierw doszło zderzenia policyjnego radiowozu i fiata na skrzyżowaniu ul. Roosevelta i Żwirowej. Następnie na Osiedlu Poznańskim zderzył się peugeot i volkswagen. Z kolei w Jeninie doszło wypadku z udziałem forda i renault, a na trasie S3 kierująca mercedesem zderzyła się z busem, a następnie uderzyła w barierki.

Zaczęło się w sobotę 11 września po godz. 13 na skrzyżowaniu ul. Roosevelta, Żwirowej, Kosynierów Gdyńskich i Słowiańskiej. Tam doszło do zderzenia policyjnego radiowozu jadącego na interwencję z samochodem osobowym marki fiat. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Policjanci jechali na interwencję. Na skrzyżowaniu zderzyli się z fiatem”.

Następnie o godz. 14.59 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Wylotowej i Różanej na Osiedlu Poznańskim. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. Jak się okazało doszło tam do zderzenia peugeota i volkswagena.

Jednak na tym nie koniec wypadków. O godz. 15.35 doszło do poważnego wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Leśnej i Gorzowskiej w Jeninie. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie  śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Doszło tam do zderzenia renault i forda. - Kierowca renault został zakleszczony w pojeździe. Zostanie uwolniony przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Łącznie w wypadku zostały poszkodowane trzy osoby - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

- Kierujący renault wyjeżdżał z parkingu sklepu Dino i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu fordem, który jechał drogą wojewódzką nr 132 w kierunku Kostrzyna nad Odrą, przez co doprowadził do zderzenia. Kierujący renault został zabrany do szpitala – komentuje Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Z kolei o godz. 15.53 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku na 78 km trasy S3 na pasie w kierunku Skwierzyny - pomiędzy MOPem Marwice, a węzłem Gorzów Północ. Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wcześniej był wysłany do Jenina.

-  Kobieta kierująca mercedesem podczas manerwu wyprzedzania zahaczyła o przednie koło busa, a następnie uderzyła w bariery. Kobieta podróżowała z dwójką dzieci. Jedno z nich zostało zabrane do szpitala - opowiada Magdalena Ziętek z gorzowskiej policji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości