• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zostaw samochód pod domem i wybierz komunikację miejską!

15 września 2021, 11:06, mk
fot. archiwum
22 września wszyscy jeździmy za darmo! Czy jeden dzień darmowej komunikacji miejskiej przekona mieszkańców, aby na stałe porzucili swoje samochody i zaczęli korzystać z innych środków transportu?

Zapewne znajdą się osoby, które porzucą, choć na chwilę swoje cztery kółka na rzecz komunikacji publicznej. Zachęca do tego gorzowski magistrat oraz Miejski Zakład Komunikacji. 22 września mieszkańcy Gorzowa będą mogli poruszać się po mieście zupełnie za darmo. Tego dnia przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Tego dnia obowiązują trzy zasady: auto zostawiasz pod domem, wybierasz autobus lub tramwaj i nie kasujesz biletu!

Inicjatywa ma na celu promowanie ekologicznego transportu. Rezygnacja z jazdy samochodem, w którym podróżuje często sam kierowca na rzecz komunikacji miejskiej, zmniejsza emisję szkodliwych zanieczyszczeń, a tym samym chroni środowisko. 

Już teraz centra wielu miast z powodu zbyt dużego zatłoczenia aut są zamykane dla samochodów. Tak też dzieje się w naszym mieście.  ten sposób chodniki ku radości pieszych przestają pełnić funkcję parkingów, a służby miejskie i co ważniejsze karetki pogotowia, wozy strażackie i radiowozy policyjne przy zmniejszonej liczbie docierają bez opóźnienia na miejsce wezwania.

Jeżeli jednak ktoś nie lubi komunikacji publicznej, może tego dnia (i też w każdy inny dzień roku) skorzystać z dwóch kółek. Do pracy, szkoły czy na spotkanie można dojechać też na rolkach, hulajnodze, czy na rowerze. 

Z darmowych przejazdów komunikacją publiczną w środę 22 września będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy Gorzowa. Natomiast na tych, którzy wezmą ze sobą dowód rejestracyjny swojego samochody, na wybranych kursach mogą liczyć na niespodzianki. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości