Wiadomości

Czytelniczka: Na Zakanalu jest tyle dzików, że strach wyjść z domu

12 września 2021, 17:55
fot. archiwum
Do portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka Beata, która zwraca uwagę na problem z dzikami na Zakanalu w Gorzowie. Jak opowiada pani Beata, przy ul. Podgórnej jest stado 14 dzików, które biegają po drodze, pochodzą pod płoty, że aż strach wyjść z domu na spacer, a co dopiero puścić dzieci same do szkoły.

Gorzów od wielu lat ma spory problem z dzikami, o czym wielokrotnie informowaliśmy na portalu gorzowianin.com. W ostatnim czasie największe problemy sprawiały trzy dziki, które wędrowały od parku przy szpitalu przy ul. Walczaka, przez ul. Walczaka, Czereśniową, Kościuszki, Piłsudskiego aż do parku Górczyńskiego czy nawet w rejon szpitala przy Dekerta. Ostatecznie, dziki zostały zastrzelone o czym informowaliśmy w artykule "Trzy dziki, które wędrowały po mieście zostały odstrzelone".

Natomiast teraz do portalu gorzowianin.com napisała czytelniczka Beata, która zwraca uwagę na problem z dzikami przy ul. Podgórnej na gorzowskim Zakanalu. Jak relacjonuje czytelniczka po ich ulicy spaceruje stado składające się z aż 14 dzików.

- Jest tu tyle dzików, że strach wyjść z domu czy z dziećmi na spacer. A co dopiero puścić same dzieci do szkoły. Po naszej ulicy biega 14 dzików, mało tego zwierzęta podchodzą pod domy. To jest jakaś tragedia, boimy się wyjść z domu. Już nie wiemy co robić, jesteśmy bezsilni – opowiada czytelniczka Beata.

Mieszkańcy ul. Podgórnej obawiają się o swoje bezpieczeństwo i podkreślają, że miasto nic nie robi w sprawie dzików. Jak podkreśla pani Beata, dziki niczego się nie boją, nawet petard hukowych, których używają mieszkańcy, aby je odstraszyć.

 - Miasto nie reaguje, ponieważ twierdzi, że dziki są małe i nie wolno nic robić. Natomiast myśliwy rozkłada ręce i mówi, że nie może ich odstrzelić, ponieważ nie ma pozwolenia od miasta – mówi czytelniczka Beata.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami czy urzędnicy podjęli jakieś kroki w tej sprawie, a także czy w najbliższym czasie można spodziewać się odstrzału dzików na tym terenie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości