Wiadomości

Remont Kombatantów na finiszu. Droga zostanie zamknięta na trzy dni

10 września 2021, 12:15
fot. archiwum
Z dwutygodniowym poślizgiem zakończą się prace przy przebudowie ul. Kombatantów. Wykonawca ostatnie roboty związane z układaniem warstwy ścieralnej przeprowadzi przy całkowitym zamknięciu dla ruchu remontowanego odcinka. To oznacza utrudnia dla kierowców i objazdy autobusów MZK.

W czwartek 2 września portal gorzowianin.com informował o tym, że prace przy ul. Kombatantów będą miały poślizg. Inwestycja miała zakończyć się do końca sierpnia, jednak firma Eurovia Polska musiała wykonać dodatkowe roboty związane z odwodnieniem i zadeklarowała, że droga będzie gotowa do środy 8 września. Jednak tak też się nie stało.

Jak się okazało, prace przy przebudowie ul. Kombatantów potrwają do środy 15 września. Tym samym inwestycja będzie miała niewiele ponad dwa tygodnie poślizgu. W związku z końcowymi robotami, kierowcy oraz pasażerowie autobusów MZK muszą liczyć się z utrudnieniami i objazdami.

Wszystko przez to, że w poniedziałek 13 września rozpocznie się układanie warstwy ścieralnej na całym remontowanym odcinku i będą prowadzone przy całkowitym zamknięciu ul. Kombatantów. Zgodnie z deklaracją wykonawcy, prace przy wylewaniu asfaltu potrwają 3 dni 0 do środy 15 września. W tym czasie nie będzie możliwości wjazdu w ul. Kombatantów od strony: ul. Grota – Roweckiego/Armii Krajowej; ul. Armii Krajowej i Batalionu Zośka. 

W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Kombatantów zorganizowane zostaną objazdy. Od skrzyżowania ulic Bora-Komorowskiego – Szarych Szeregów – Kombatantów wyznaczony zostanie objazd do ul. Górczyńskiej i Okulickiego przez ul. Szarych Szeregów. Dla jadących ul. Okulickiego od ronda Niepodległości, czy ul. Plac Jana Pawła II wyznaczony zostanie objazd do ulic Armii Krajowej i Szarych Szeregów poprzez ul. Okulickiego.  

Zmiany w kursowaniu autobusów MZK 

Od poniedziałku 13 września do środy 15 września nastąpi zmiana tras linii autobusowych w jadących w kierunku pętli Ustronie Dekerta-Szpital i Działkowców.

Linie nr 104, 114, 132 od skrzyżowania ul. gen. Okulickiego i Kombatantów pojadą ulicami gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego – w okolicy Watrala), Szarych Szeregów (obowiązuje przystanek Obrońców Pokoju) i od skrzyżowania z ul. Kombatantów powrócą na stałe trasy.

Linie nr 102, 107, 125 od skrzyżowania ul. gen. Okulickiego i Kombatantów pojadą ul. gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego – w okolicy Watrala), od skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów powrócą na stałe trasy.

Zawieszone zostają przystanki przy ul. Kombatantów (Galeria Manhattan, Armii Krajowej) dla wszystkich linii oraz przy ul. Szarych Szeregów (Hubala, Obrońców Pokoju) dla linii nr 102, 107, 125.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości