• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Skatepark w parku Kopernika zostanie rozbudowany

10 września 2021, 10:13
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się rozbudową skateparku w parku Kopernika. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 27 września. Natomiast wykonawca będzie miał 70 dni na realizację prac.

O rozbudowę obecnego skateparku od dłuższego czasu zabiegała młodzież, która złożyła nawet swój projekt w ramach budżetu obywatelskiego 2021, ale ten nie zdobył wystarczającej ilości głosów i nie miał szans na realizację. W sprawie rozbudowy obiektu wnioskowali również radni. - Wyniki budżetu obywatelskiego wyraźnie pokazały, jakich inwestycji oczekują młodzi mieszkańcy naszego miasta. Każdy, kto kiedykolwiek był w skateparku w godzinach popołudniowych lub w weekend jest świadom ogromnego obłożenia tego miejsca - przekonywał we wrześniu 2020 roku radny Piotr Wilczewski z Koalicji Obywatelskiej. Dlatego też władze Gorzowa zdecydowały wpisać rozbudowę skateparku do budżetu miasta na 2021 roku.

Jak się okazało, miasto właśnie szuka wykonawcy, który zajmie się rozbudową skateparku. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 27 września. Natomiast potencjalny wykonawca będzie miał 70 dni od dnia podpisania umowy na realizację inwestycji.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się demontażem istniejących fragmentów nawierzchni asfaltowych. A także wykonaniem płyty żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Oprócz przeszkód wyprofilowanych z płyty żelbetowej zaprojektowano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach. Całość ma być połączona z obecnym skateparkiem. Ponadto wykonawca ma zamontować oświetlenie i uporządkować teren. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości