Wiadomości

Kto wyremontuje ul. Olimpijską i Trasę Nadwarciańską? Miasto ponownie szuka wykonawcy

8 września 2021, 09:23
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły ponownie przetarg na przebudowę ul. Olimpijskiej oraz Trasy Nadwarciańskiej. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do środy 22 września. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione przez awarię platformy zakupowej, co uniemożliwiło jednej z firm przystąpienie do przetargu.

Pod koniec sierpnia władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu do przetargu na remont ul. Olimpijskiej oraz Trasy Nadwarciańskiej. Wydawało się, że pozytywne rozstrzygnięcie przetargów to tylko kwestia czasu, ponieważ w obu przypadkach zostały złożone oferty, które mieściły się w budżecie założonym przez miasto.

Niestety okazało się, że urzędnicy unieważnili przetarg na remont ul. Olimpijskiej i Trasy Nadwarciańskiej. Powód? System za pomocą którego firmy zgłaszają swój udział w przetargu miał awarię i jedna z firm, nie mogła złożyć oferty. Dlatego też miasto stwierdziło, że w ten sposób została ograniczona uczciwa konkurencja i unieważniła przetarg.

Jak się okazało, zostało ogłoszone właśnie nowe postępowanie przetargowe na przebudowę ul. Olimpijskiej na całym jej odcinku oraz na remont Trasy Nadwarciańskiej. Potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do środy 22 września. W przypadku obu inwestycji, firma która wygra przetarg będzie miała 2 miesiące na realizację wszystkich prac.

Przebudowa ul. Olimpijskiej

Wykonawca ma zająć się sfrezowaniem istniejącej zdegradowanej warstwy asfaltu oraz wykonaniem nowej nakładki asfaltowej. Ponadto ma zostać przebudowane skrzyżowanie ul. Olimpijskiej i ul. Ciołkowskiego. W ramach prac przewiduje się również wykonanie przebudowy i ułożenie nowego chodnika z kostki brukowej betonowej, wymianę kolektora fi 1000 wraz z podłączeniem do studni oraz regulację istniejących studni kanalizacyjnych. 

Remont Trasy Nadwarciańskiej

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącej nawierzchni na wszystkich pasach ruchu Trasy Nadwarciańskiej oraz wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach inwestycji zostanie również wykonana regulacja studni kanalizacyjnych i korekta niwelety. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości