Wiadomości

Gorzowski skatepark zostanie rozbudowany. Miasto szuka projektanta

1 lutego 2021, 16:19
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej rozbudowy skateparku. W nowej części skateparku ma pojawić się pięć elementów do wykonywania ewolucji na deskorolce, hulajnodze czy rowerze. Ponadto pojawią się ławki czy oświetlenie. Sama rozbudowa skateparku zostanie zrealizowana jeszcze w 2021 roku.

O rozbudowę obecnego skateparku od dłuższego czasu zabiegała młodzież, która złożyła nawet swój projekt w ramach budżetu obywatelskiego, ale ten nie zdobył wystarczającej ilości głosów i nie miał szans na realizację. W sprawie rozbudowy obiektu wnioskowali również radni. - Wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego wyraźnie pokazały, jakich inwestycji oczekują młodzi mieszkańcy naszego miasta. Każdy, kto kiedykolwiek był w skateparku w godzinach popołudniowych lub w weekend jest świadom ogromnego obłożenia tego miejsca - przekonywał we wrześniu 2020 roku radny Piotr Wilczewski z Koalicji Obywatelskiej. 

Jak się okazało, rozbudowa skateparku znalazła się w planie inwestycyjnym na 2021 rok. Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej rozbudowy skateparku w parku Kopernika wraz z wykonaniem poglądowej wizualizacji obiektu.

Planowana rozbudowa ma składać się z pięciu elementów: quarter pipe, platforma + manual pad, piramida, bump, grindbox oraz powierzchni płaskiej betonowej. Wszystkie elementy mają być wykonane w technologii betonowej, natomiast puste przestrzenie w przeszkodach mają być wypełnione styropianem. Dodatkowo wykonawca ma wykonać projekt oświetlenia nowej części skateparku. W ramach inwestycji zostaną również ustawione stoły, ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. 

Jeżeli uda znaleźć się wykonawcę, wówczas projekt powinien być gotowy w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy, czyli najpóźniej do maja. Miasto ma na ten cel przeznaczone 130 tys. zł.

Natomiast przetarg na samą rozbudowę skateparku ma zostać ogłoszony w drugim kwartale 2021 roku, czyli najpóźniej w czerwcu 2021 roku. Według szacunków urzędników rozbudowa skateparku ma kosztować 585 tys. zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości