Wiadomości

Gorzowski skatepark zostanie rozbudowany. Miasto szuka projektanta

1 lutego 2021, 16:19
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej rozbudowy skateparku. W nowej części skateparku ma pojawić się pięć elementów do wykonywania ewolucji na deskorolce, hulajnodze czy rowerze. Ponadto pojawią się ławki czy oświetlenie. Sama rozbudowa skateparku zostanie zrealizowana jeszcze w 2021 roku.

O rozbudowę obecnego skateparku od dłuższego czasu zabiegała młodzież, która złożyła nawet swój projekt w ramach budżetu obywatelskiego, ale ten nie zdobył wystarczającej ilości głosów i nie miał szans na realizację. W sprawie rozbudowy obiektu wnioskowali również radni. - Wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego wyraźnie pokazały, jakich inwestycji oczekują młodzi mieszkańcy naszego miasta. Każdy, kto kiedykolwiek był w skateparku w godzinach popołudniowych lub w weekend jest świadom ogromnego obłożenia tego miejsca - przekonywał we wrześniu 2020 roku radny Piotr Wilczewski z Koalicji Obywatelskiej. 

Jak się okazało, rozbudowa skateparku znalazła się w planie inwestycyjnym na 2021 rok. Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej rozbudowy skateparku w parku Kopernika wraz z wykonaniem poglądowej wizualizacji obiektu.

Planowana rozbudowa ma składać się z pięciu elementów: quarter pipe, platforma + manual pad, piramida, bump, grindbox oraz powierzchni płaskiej betonowej. Wszystkie elementy mają być wykonane w technologii betonowej, natomiast puste przestrzenie w przeszkodach mają być wypełnione styropianem. Dodatkowo wykonawca ma wykonać projekt oświetlenia nowej części skateparku. W ramach inwestycji zostaną również ustawione stoły, ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. 

Jeżeli uda znaleźć się wykonawcę, wówczas projekt powinien być gotowy w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy, czyli najpóźniej do maja. Miasto ma na ten cel przeznaczone 130 tys. zł.

Natomiast przetarg na samą rozbudowę skateparku ma zostać ogłoszony w drugim kwartale 2021 roku, czyli najpóźniej w czerwcu 2021 roku. Według szacunków urzędników rozbudowa skateparku ma kosztować 585 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości