• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Kierowca mercedesa pędził 249 km/h trasą S3 [film]

8 września 2021, 10:57
fot. KMP Gorzów
Kierowca mercedesa na trasie S3 jechał swoim autem jechał aż 249 kilometrów na godzinę, przekraczając prędkość o 129 km/h. Policjanci grupy Speed zakończyli jazdę mężczyzny. Kierowca tłumaczył się biznesowym spotkaniem, a gdy wysiadł z auta, nie mógł uwierzyć, że dogonił go radiowóz. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

We wtorek 7 września policjanci z gorzowskiej grupy Speed patrolowali trasę S3 nieoznakowanym radiowozem. W pewnym momencie, na pasie w kierunku Szczecina zauważyli pędzącego mercedesa. Pomiar prędkości wykazał, że kierowca mercedesa jechał aż 249 km/h. Tym samym kierujący przekroczył prędkość aż o 129 km/h.

- Policyjny radiowóz znalazł się tuż za kierowcą podając sygnały do zatrzymania się. W bezpiecznym miejscu funkcjonariusze mogli porozmawiać z kierowcą na temat jego jazdy. Kiedy mężczyzna wysiadł z mercedesa był zaskoczony mocą radiowozu. 40-latek z województwa mazowieckiego tłumaczył swój pośpiech spotkaniem biznesowym. Na temat pomiaru nie dyskutował – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci odstąpili od ukarania mężczyzny mandatem w wysokości 500 zł i skierowali sprawę do sądu. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości