Wiadomości

„Ludzie z pasją” biegną dookoła województwa lubuskiego [zdjęcia]

6 września 2021, 10:52
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W poniedziałkowy poranek ze Starego Rynku w Gorzowie wystartował bieg „Ludzi z pasją”, czyli mieszkańców Gorzowa, którzy chcą promować nasze miasto, jako doskonałe miejsce do życia. Do przebiegnięcia będzie ponad 600 kilometrów.

- Po zdrowie, godność i honor - każdy biegnie w innym celu, choć wszystkim przyświeca jeden wspólny cel, jakim jest promocja Gorzowa jako miejsca doskonałego do życia. Kilkanaście minut po godzinie 9 ze Starego Rynku wyruszali dookoła województwa lubuskiego „Ludzie z pasją” - mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Wśród osób, które przebiegną ponad 600 kilometrów dookoła województwa lubuskiego jest m.in. gorzowski radny Tomasz Manikowski, dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Kucharski oraz Ireneusz Buliczak, Grzegorz Miłota, Łukasz Zieleniewki, Jarosław Suduł i Dominik Maj. To pracownicy Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie i przyjaciele związani z centrum.

Bieg będzie wiódł przez lubuskie miejscowości: Pszczew, Nową Sól, Łęknicę i Krosno Odrzańskie. To trzecia edycja projektu socjalnego „Bieg dookoła województwa lubuskiego Ludzie z pasją”. Pierwszy raz biegacze wystartowali w 2018 roku, natomiast w ubiegłym roku bieg nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa.

- Głównym zadaniem projektu jest zwrócenie uwagi na grupy wykluczone społecznie, a  także promowanie życia wolnego od uzależnień. W każdym miejscu docelowym na trasie biegu organizowane będą spotkania lokalnej społeczności z ludźmi z pasją, którym udało się odnieść zwycięstwo nad samym sobą. Każdy biegacz ma swój własny cel do osiągnięcia, lecz wspólnie biegną promować Gorzów – opowiada Liberkowska. 

Zawodnicy otrzymali od władz Gorzowa koszulki z napisem GORZÓW #Stąd Jestem i słodki upominek w postaci masła jabłkowego z renety landsberskiej oraz komplet materiałów promujących Gorzów do wręczenia mieszkańcom spotkanym na trasie.

Planowane zakończenie biegu w Gorzowie w piątek 10 września około godziny 16 na Starym Rynku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 "Ludzie z pasją" biegną dookoła województwa lubuskiego

1/4

2/4 "Ludzie z pasją" biegną dookoła województwa lubuskiego

2/4

3/4 "Ludzie z pasją" biegną dookoła województwa lubuskiego

3/4

4/4 "Ludzie z pasją" biegną dookoła województwa lubuskiego

4/4

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości