Wiadomości

Straż Miejska w Gorzowie ma 30 lat. Na początku było trzech funkcjonariuszy

30 sierpnia 2021, 13:18, red
źródło: archiwum UM Gorzowa
30 lat temu powstała w Gorzowie Straż Miejska. Na początku formacja liczyła aż 3 osoby. Dziś na straży porządku publicznego w mieście stoi 17 funkcjonariuszy. 29 sierpnia strażnicy miejscy w całej Polsce obchodzili swoje święto. Dlatego też prezydent Jacek Wójcicki spotkał się z gorzowskimi strażnikami.

Gorzowska Straż Miejska przeprowadziła w 2020 roku ponad 5 200 interwencji. - Poprzedni rok naszej pracy był trudny. Pandemia zmieniła charakter naszej służby; decyzją wojewody byliśmy oddelegowani do dyspozycji Policji, większość naszych działań i interwencji miała związek z covidem-19 – powiedział Andrzej Jasiński, komendant gorzowskich strażników.

Jak informuje magistrat, podczas poniedziałkowego spotkania z prezydentem Wójcickim były podziękowania, awanse na wyższe stopnie i nagrody.

- W naszym mieście macie dobrą opinię, bo przez trzydzieści lat służby zapracowaliście na nią; próbami rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów mieszkańców, dbałością o czystość i porządek w mieście, a nawet dzięki stosowanej zasadzie, iż mandaty wypisujecie w ostateczności – dodał.  

Straż Miejską w Gorzowie powołano 15 lipca 1991 roku. Ustawa o straży gminnej, całościowo regulująca działalność strażników miejskich, powstała sześć lat później - w 1997 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/4 Święto miejskich strażników

1/4 Święto miejskich strażników

2/4 Święto miejskich strażników

2/4 Święto miejskich strażników

3/4 Święto miejskich strażników

3/4 Święto miejskich strażników

4/4 Święto miejskich strażników

4/4 Święto miejskich strażników

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości