• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Wandalizm na bulwarze. Ktoś wrzucił betonowy kosz do Warty

26 sierpnia 2021, 10:00
fot. Gorzowski Rynek Hurtowy
Pracownicy Gorzowskiego Rynku Hurtowego, którzy sprzątali nadwarciańskie bulwary, zauważyli w rzece betonowy śmietnik. Akcja wyciągania prawie 100-kilogramowego pojemnika nie była taka łatwa. Dlatego GRH też apeluje, aby szanować wspólne mienie, a to co się stało, to bezsensowny akt wandalizmu.

W kwietniu na nadwarciańskich bulwarach Gorzowski Rynek Hurtowy ustawił osiem dodatkowych koszy na śmieci. Betonowe pojemniki zostały ustawione zarówno na Bulwarze Wschodnim, jak i Zachodnim o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Bałagan na bulwarze po weekendowej imprezie. Dostawiono nowe kosze na śmieci”.

Jak poinformowało GRH, w środowy poranek pracownicy sprzątający Bulwar Zachodni zauważyli w rzece Warcie… betonowy śmietnik. Operacja wyciągnięcia prawie 100-kilogramowego pojemnika odciągnęła od codziennych obowiązków trzy osoby i ciągnik widłowy.

- Bulwary to wizytówka Gorzowa. Raz jeszcze apelujemy do osób, korzystających z ich uroków, aby pozostawiły je w takim stanie, w jakim je zastały – podkreśla Agata Dusińska, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

- To bezsensowny wandalizm. Przestały ginąć koła ratunkowe, większość śmieci trafia do koszy, a teraz to. Miejmy nadzieję, że to jednorazowy wybryk –  mówi Jerzy Kowerczyk, pracownik GRH opiekujący się bulwarami.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości