• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Bałagan na bulwarze po weekendowej imprezie. Dostawiono nowe kosze na śmieci

2 kwietnia 2021, 09:51
fot. Gorzowski Rynek Hurtowy
Robi się coraz cieplej, więc gorzowskie bulwary będą coraz chętniej odwiedzane przez mieszkańców Gorzowa. Jest to również miejsce, gdzie wieczorami spotykają się młodzi ludzie i urządzają imprezy we wspólnym gronie. Po ostatnim takim spotkaniu na Bulwarze Zachodnim zostało mnóstwo śmieci, w tym butelki po alkoholu. Dlatego też miasto wspólnie z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym postanowiło ustawić osiem dodatkowych koszy na śmieci.
W miniony weekend portal gorzowianin.com opisywał, że w nocy z piątku 26 marca na sobotę 27 marca grupa młodych ludzi postanowiła zorganizować imprezę na Bulwarze Zachodnim. Niestety zostawili po sobie mnóstwo śmieci, w tym butelki po alkoholu. - Proszę, tak wyglądał gorzowski bulwar w sobotę o godz. 4.40. Tak nasza gorzowska młodzież się bawi. Potępiam takie zachowanie, ponieważ skoro chcą korzystać z pięknego i czystego bulwaru, to  powinni go zostawić takim, jakim wcześniej go zastali. A tutaj wszędzie butelki po alkoholu, w tym pełno szkła po rozbitych butelkach – opowiadał czytelnik Maksymilian, który wysłał do portalu gorzowianin.com zdjęcia tego jak wygląda bulwar po imprezie. 

Po opublikowaniu artykułu „Młodzież bawiła się na bulwarze i zostawiła po sobie bałagan. Interweniowała policja” wielu mieszkańców Gorzowa potępiło zachowanie osób bawiących się na bulwarze, które zostawiły po sobie dosłownie syf, co zresztą widać na zdjęciach. Jednak znalazły się również osoby, które podkreślały, że butelki po alkoholu oraz bałagan na bulwarze został, ponieważ brakuje tam koszy na śmieci. 

Jak się okazało, miasto postanowiło zareagować w tej sprawie wspólnie z Gorzowskim Rynkiem Hurtowym, czyli zarządcą Bulwaru Zachodniego i ustawiło na bulwarze osiem dodatkowych koszy na śmieci. Nowe śmietniki pojawiły się przede wszystkim w miejscu, gdzie ostatnio imprezowała młodzież.

- Każdego dnia, zwłaszcza w weekendy w okresie wiosenno-letnim, z bulwaru usuwanych jest nawet ponad  pół tony odpadów dziennie. Część trafia do pojemników, pozostałe zbierane są z ziemi. W związku z tym, że bulwar jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście, ważne by był miejscem przyjaznym dla wszystkich użytkowników. By tak było, niezbędna jest troska o jego czystość. By ułatwić spacerującym i przebywającym tam mieszkańcom, administrator  ustawił dodatkowe pojemniki na śmieci. Teraz są ustawione co kilka metrów, dostępne z niemal każdego miejsca wzdłuż bulwaru – czytamy w komunikacie Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Bałagan na bulwarze po imprezie młodzieży

1/3 Bałagan na bulwarze po imprezie młodzieży

2/3 Bałagan na bulwarze po imprezie młodzieży

2/3 Bałagan na bulwarze po imprezie młodzieży

3/3 Bałagan na bulwarze po imprezie młodzieży

3/3 Bałagan na bulwarze po imprezie młodzieży

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości