Wiadomości

Gorzów: Sprawa podwyżki opłat za parkowanie trafi do sądu

26 sierpnia 2021, 08:30
fot. Anna Kluwak
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, które zablokowało podwyżki opłat za parkowanie. Wyższe ceny na terenie płatnej strefy parkowanie miały obowiązywać od 2 sierpnia, ale wojewoda unieważnił uchwałę radnych. Teraz prezydent Jacek Wójcicki, dzięki poparciu radnych skieruje sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który rozstrzygnie czy wojewoda miał rację unieważniając uchwałę.

Pod koniec lipca portal gorzowianin.com informował o tym, że wojewoda lubuski Władysław Dajczak unieważnił uchwałę Rady Miasta Gorzowa w sprawie podwyżek za parkowanie na terenie płatnej strefy parkowania. Mieszkańcy mieli płacić więcej już od 2 sierpnia, ale wojewoda stwierdził nieważność uchwały gorzowskich radnych w całości. Tym samym podwyżka opłat za parkowanie została zablokowana.

Już wtedy władze Gorzowa zapowiadały, że będą składać skargę na decyzję wojewody lubuskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jednak na to potrzebna była zgoda radnych. W środę 25 sierpnia podczas sesji Rady Miasta Gorzowa, radni głosowali nad uchwałą w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego stwierdzające nieważność uchwały w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowanie oraz stawek opłat za postój pojazdów.

Podczas sesji obecnych było 22 radnych, z czego 16 głosowało za, 3 było przeciw (Alicja Burdzińska, Tomasz Rafalski, Maria Surmacz), a radna Halina Kunicka wstrzymała się od głosu. Natomiast 2 radnych nie oddało głosu.Uchwała została podjęta, a to oznacza, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny zdecyduje czy wojewoda miał rację unieważniając uchwałę. Jeżeli sąd uzna, że rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego nie miało racji bytu, wówczas miasto będzie mogło wprowadzić zapowiadaną podwyżkę opłat za parkowanie i powiększyć strefę płatnego parkowania. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości