• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Radni przyjęli strategię rozwoju Gorzowa. Sprawdź, jaka jest wizja miasta

25 sierpnia 2021, 17:38
fot. Anna Kluwak
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni głosowali nad uchwałą w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Ostatecznie, po długiej dyskusji, strategia została przyjęta, a za jej przyjęciem głosowali wszyscy radni obecni na sesji.

Od czerwca 2020 roku trwały prace nad dokumentem „Strategia rozwoju miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”, którego hasłem przewodnim było „Miasto dla pokoleń”. Natomiast wiosna 2021 roku dokument został poddany pod konsultacje społeczne. Z kolei podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 25 sierpnia, radni głosowali nad uchwałą w sprawie przyjęcia strategii.

Za przyjęciem strategii rozwoju głosowało 22 radnych, czyli wszyscy obecni na sesji. - Chcemy, aby Gorzów był miastem, w którym każdy znajdzie przestrzeń dla siebie oraz równowagę pomiędzy pracą, życiem rodzinnym i rozwojem osobistym. Naszym celem jest poprawa jakości życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych jak i seniorów. Chcemy, aby Gorzów był Miastem dla Pokoleń – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Dokument kreśli wizję rozwoju miasta na najbliższe lata, wytycza cele do realizacji i kierunki działań. To plan, który pozwoli we właściwy sposób i w odpowiedniej kolejności, rozwiązywać problemy, a także przewidywać niektóre z nich, zanim się pojawią.

Wizja rozwoju miasta Gorzowa określona w strategii

- Gorzów Wielkopolski miastem dla pokoleń, dbającym o swoją tożsamość. Miastem aktywnych mieszkańców, zadowolonych z jakości życia oraz oferty usług publicznych.

- Miastem z ukształtowanym i atrakcyjnym centrum oraz wysokim poziomem ładu przestrzennego. Miastem korzystającym w sposób zrównoważony z posiadanych zasobów oraz walorów przyrodniczych.

- Gorzów Wielkopolski miastem innowacyjnego przemysłu. Opierającym rozwój gospodarczy na potencjale położenia, rozwijających się branżach oraz nowoczesnych technologiach.

- Miastem o rozwiniętej infrastrukturze oraz usługach komunikacji kołowej i kolejowej, dobrze skomunikowanym z resztą kraju, a także w układzie transgranicznym.

- Gorzów Wielkopolski miastem dbającym o wysoką jakość kształcenia, w tym zawodowego, korespondującego z ofertą kształcenia na poziomie wyższym.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości