Wiadomości

Rusza przebudowa ul. Długosza. Mieszkańców czekają utrudnienia

20 sierpnia 2021, 16:03
fot. archiwum
We wtorek wykonawca przebudowy ul. Długosza rusza z pierwszym etapem prac. Na początek zostanie sfrezowana nawierzchnia, a następnie rozpoczną się prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Pod koniec lipca portal gorzowianin.com informował, że władze Gorzowa wybrały wykonawcę przebudowy ul. Długosza. Inwestycją zajmie się firma "Chećko" Jacek Chećko z Gorzowa, które złożyła ofertę na kwotę 2 mln 100 tys. 949,38 zł. Prace obejmą cały odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Fredry do skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego. Wykonawca ma czas do końca grudnia 2021 na realizację inwestycji.

Jak się okazuje, pierwsze prace przy przebudowie ul. Długosza rozpoczną się we wtorek 24 sierpnia . Na początek zostanie sfrezowana istniejąca nawierzchnia. Kierowcy będą mogli poruszać się po sfrezowanej jezdni.

Następnie wykonawca przystąpi do przebudowy kanalizacji deszczowej. W tym celu na odcinku ulicy Fredry do Cieszkowskiego zajęta zostanie do połowy północna część jezdni. Od ul. Cieszkowskiego do Marcinkowskiego zajęta zostanie zaś południowa część jezdni. Firma „Chećko” w miarę możliwości zapewni dojazd do posesji. Mieszkańcy jednak będą musieli liczyć się z czasowym brakiem wjazdu.

Co zostanie zrobione?

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana nie tylko sama jezdnia ul. Długosza, ale również zostaną przebudowane skrzyżowania z ul. Fredry, Marcinkowskiego i Cieszkowskiego oraz zjazdy na posesję. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się przebudową i remontem ciągów pieszych wzdłuż przebudowywanego odcinka ul. Długosza, budową zatoki postojowej dla samochodów osobowych. Zostanie również przebudowany istniejący system odwodnienia oraz sieć wodociągowa. Wycięte zostaną również również drzewa, które kolidują z inwestycją. Natomiast wykonawca będzie musiał wykonać nasadzenia zastępcze.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości