• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy czekali na remont wiele lat. Ulica Długosza zostanie w końcu przebudowana

23 lipca 2021, 10:02
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmie przebudową ul. Długosza na os. Staszica. W ramach prac pojawi się nie tylko nowy asfalt i zostaną przebudowane chodniki, ale również zostanie wybudowana zatoka postojowa dla samochodów osobowych. W ramach inwestycji przebudowy doczeka się również odwodnienie i sieć wodociągowa. Wykonawca będzie miał czas do końca grudnia 2021 roku na realizację wszystkich prac.

Miasto szukało firmy, która zajmie się przebudową ul. Długosza na odcinku od skrzyżowania z ul. Fredry do skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego. Na ten cel został przeznaczony 1 mln 839 tys. 646,09 zł. Natomiast do przetargu wpłynęły dwie oferty, które przekraczały ten budżet. Firma "Chećko" Jacek Chećko z Gorzowa złożyła ofertę na kwotę 2 mln 100 tys. 949,38 zł. Z kolei firma Maldrobud z Myśliborza zaoferowała za realizację prac 2 mln 241 tys. 441,03 zł.

Władze Gorzowa zdecydowały na początku lipca, że dołożą brakujące pieniądze i realizacją inwestycji zajmie się gorzowska firma „Chećko”. Pierwsze prace przy przebudowie ul. Długosza powinny rozpocząć się w sierpniu. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację prac od dnia podpisania umowy. To oznacza, że ul. Długosza powinna zostać przebudowana do końca grudnia 2021 roku. 

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana nie tylko sama jezdnia ul. Długosza, ale również zostaną przebudowane skrzyżowania z ul. Fredry, Marcinkowskiego i Cieszkowskiego oraz zjazdy na posesję. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się przebudową i remontem ciągów pieszych wzdłuż przebudowywanego odcinka ul. Długosza, budową zatoki postojowej dla samochodów osobowych. Zostanie również przebudowany istniejący system odwodnienia oraz sieć wodociągowa. Wycięte zostaną również również drzewa, które kolidują z inwestycją. Natomiast wykonawca będzie musiał wykonać nasadzenia zastępcze.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości