Wiadomości

Mieszkańcy czekali na remont wiele lat. Ulica Długosza zostanie w końcu przebudowana

23 lipca 2021, 10:02
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmie przebudową ul. Długosza na os. Staszica. W ramach prac pojawi się nie tylko nowy asfalt i zostaną przebudowane chodniki, ale również zostanie wybudowana zatoka postojowa dla samochodów osobowych. W ramach inwestycji przebudowy doczeka się również odwodnienie i sieć wodociągowa. Wykonawca będzie miał czas do końca grudnia 2021 roku na realizację wszystkich prac.

Miasto szukało firmy, która zajmie się przebudową ul. Długosza na odcinku od skrzyżowania z ul. Fredry do skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego. Na ten cel został przeznaczony 1 mln 839 tys. 646,09 zł. Natomiast do przetargu wpłynęły dwie oferty, które przekraczały ten budżet. Firma "Chećko" Jacek Chećko z Gorzowa złożyła ofertę na kwotę 2 mln 100 tys. 949,38 zł. Z kolei firma Maldrobud z Myśliborza zaoferowała za realizację prac 2 mln 241 tys. 441,03 zł.

Władze Gorzowa zdecydowały na początku lipca, że dołożą brakujące pieniądze i realizacją inwestycji zajmie się gorzowska firma „Chećko”. Pierwsze prace przy przebudowie ul. Długosza powinny rozpocząć się w sierpniu. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na realizację prac od dnia podpisania umowy. To oznacza, że ul. Długosza powinna zostać przebudowana do końca grudnia 2021 roku. 

W ramach inwestycji zostanie wyremontowana nie tylko sama jezdnia ul. Długosza, ale również zostaną przebudowane skrzyżowania z ul. Fredry, Marcinkowskiego i Cieszkowskiego oraz zjazdy na posesję. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się przebudową i remontem ciągów pieszych wzdłuż przebudowywanego odcinka ul. Długosza, budową zatoki postojowej dla samochodów osobowych. Zostanie również przebudowany istniejący system odwodnienia oraz sieć wodociągowa. Wycięte zostaną również również drzewa, które kolidują z inwestycją. Natomiast wykonawca będzie musiał wykonać nasadzenia zastępcze.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości