• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Okradał i niszczył grób córki sąsiada, bo... miał z nim konflikt

17 sierpnia 2021, 10:41
fot. archiwum
Policjanci z Gorzowa przedstawili zarzuty mężczyźnie, który przez kilka lat niszczył i okradał jeden z grobów na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Zgłaszający tą sprawę przypuszczał, że może to być sąsiad, z którym od wielu lat miał konflikt. Podczas przesłuchania 44-letni mężczyzna przyznał się, że niszczył i okradał grób córki sąsiada. Na cmentarz przyjeżdżał rowerem z podgorzowskiej miejscowości, by po zabraniu zniczy czy kwiatów, wyrzucić je do śmietnika.

O sprawie zniszczonego i kilkukrotnie ograbionego nagrobka na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie policjanci dowiedzieli się na początku sierpnia. Chociaż do podobnych zdarzeń dochodziło już od kilku lat, to dopiero teraz mężczyzna zgłosił ten fakt na Komendę Miejską Policji w Gorzowie. 

Grób córki mężczyzny był niszczony, a kwiaty i znicze były kradzione. Mieszkaniec podgorzowskiej miejscowości podejrzewał, że odpowiedzialny za to może być jego sąsiad, ale nigdy nie udało mu się tego potwierdzić. 

- Sytuacja zmieniła się w maju tego roku, kiedy zebrane przez niego dowody wskazywały na 44-letniego sąsiada. Swoje ustalenia przekazał policjantom, którzy przystąpili do działania. W ubiegłym tygodniu podejrzany został zatrzymany, a jego miejsce zamieszkania przeszukane. Żadnych przedmiotów z cmentarza nie znaleziono, bo jak się okazało, po kradzieży zostały wyrzucone przez niego do kosza na śmieci – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

44-latek podczas przesłuchania przyznał się, że niszczył i okradł grób córki swojego sąsiada. Mężczyzna na cmentarz przyjeżdżał sam. Wylewał klej, zabierał kwiaty, wazony, niszczył nasadzenia, pisał po nagrobku i ławce, bo był zły na sąsiada za sytuację sprzed wielu lat. Straty wyrządzone przez podejrzanego zostały wycenione na ponad 2 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzut kilkukrotnego znieważenia i ograbienia miejsca spoczynku zmarłej, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości