• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Dziurawa Niemcewicza musi poczekać na swoją kolej [zdjęcia]

18 sierpnia 2021, 13:38
fot. czytelnik
Mieszkańcy Gorzowa zwracają uwagę, że dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego powinny zostać wyremontowane, ponieważ są w naprawdę fatalnym stanie. Nasi czytelnicy również nie rozumieją dlaczego zostanie najpierw wyremontowana ul. Długosza, która nie jest aż tak zniszczona. Jak się okazuje, ul. Niemcewicza i Broniewskiego będą musiały jeszcze poczekać na remont.

We wtorek 18 sierpnia portal gorzowianin.com informował o tym, że jeden z mieszkańców Gorzowa zwraca uwagę, że ul. Niemcewicza i Broniewskiego od wielu lat nie widziały remontu. Natomiast dziury w jezdni są doraźnie łatane. Dlatego też mieszkaniec os. Staszica dopytywał się czy obie zniszczone ulice mają szansę na remont. Tym bardziej, że niedługo ruszy remont ul. Długosza.

- Po każdym deszczu pojawiają się kolejne dziury i wyrwy. Samochód jadąc może wypaść z osi jezdni i wjechać na chodnik! Niewystarczające oświetlenie, dziury w jezdni i brak przejść dla pieszych może prędzej czy później doprowadzić do nieszczęśliwego zdarzenia. Blisko kościoła do garaży idzie dziurawa jak ser szwajcarski droga w której można stracić zawieszenie. Właściciele garaży płacą podatki, zatem miasto powinno się tą sprawą się zainteresować – podkreśla czytelnik.

Po publikacji artykułu, również inni mieszkańcy Gorzowa przyznali rację naszemu czytelnikowi, że ul. Niemcewicza i Broniewskiego już dawno powinny zostać wyremontowane. - Gdzie Długosza w porównaniu z Niemcewicza i Broniewskiego? Przecież Długosza nie jest tak tragiczna… no ale każdy ma swoje priorytety - przyznaje czytelniczka Agnieszka. - Niemcewicza to tragedia. To jest właśnie taka z ulic jak remontowana teraz Okólna czy w planach Olimpijska. A ten wyskok od strony Niemcewicza do Broniewskiego to można tam zorganizować zawody z przeszkodami - podkreśla czytelnik Daro. - Dla miasta to nie jest interes, za mało wyborców. Lepiej robić pokazówkę na dużych osiedlach. Jeżdżę tam od 10 lat codziennie prawie i jak widzę, że wciąż łatają dziury, które po miesiącu dalej są dziurami, to zastanawiam się gdzie kończy polityka, a zaczyna normalność - komentuje czytelnik Tomasz.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem czy ul. Niemcewicza i Broniewskiego doczeka się w najbliższych latach jakiegokolwiek remontu. Właśnie dostaliśmy odpowiedź od urzędników. - W 2021 roku przebudowa ulicy Niemcewicza i Broniewskiego nie znajduje się w planach remontów dróg. Zostanie zgłoszona do propozycji budżetu na rok 2022 i w przypadku zabezpieczenia środków finansowych w budżecie, zostanie przebudowana – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

1/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

2/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

2/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

3/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

3/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

4/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

4/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

5/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

5/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

6/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

6/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości