Wiadomości

Dziurawa Niemcewicza musi poczekać na swoją kolej [zdjęcia]

18 sierpnia 2021, 13:38
fot. czytelnik
Mieszkańcy Gorzowa zwracają uwagę, że dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego powinny zostać wyremontowane, ponieważ są w naprawdę fatalnym stanie. Nasi czytelnicy również nie rozumieją dlaczego zostanie najpierw wyremontowana ul. Długosza, która nie jest aż tak zniszczona. Jak się okazuje, ul. Niemcewicza i Broniewskiego będą musiały jeszcze poczekać na remont.

We wtorek 18 sierpnia portal gorzowianin.com informował o tym, że jeden z mieszkańców Gorzowa zwraca uwagę, że ul. Niemcewicza i Broniewskiego od wielu lat nie widziały remontu. Natomiast dziury w jezdni są doraźnie łatane. Dlatego też mieszkaniec os. Staszica dopytywał się czy obie zniszczone ulice mają szansę na remont. Tym bardziej, że niedługo ruszy remont ul. Długosza.

- Po każdym deszczu pojawiają się kolejne dziury i wyrwy. Samochód jadąc może wypaść z osi jezdni i wjechać na chodnik! Niewystarczające oświetlenie, dziury w jezdni i brak przejść dla pieszych może prędzej czy później doprowadzić do nieszczęśliwego zdarzenia. Blisko kościoła do garaży idzie dziurawa jak ser szwajcarski droga w której można stracić zawieszenie. Właściciele garaży płacą podatki, zatem miasto powinno się tą sprawą się zainteresować – podkreśla czytelnik.

Po publikacji artykułu, również inni mieszkańcy Gorzowa przyznali rację naszemu czytelnikowi, że ul. Niemcewicza i Broniewskiego już dawno powinny zostać wyremontowane. - Gdzie Długosza w porównaniu z Niemcewicza i Broniewskiego? Przecież Długosza nie jest tak tragiczna… no ale każdy ma swoje priorytety - przyznaje czytelniczka Agnieszka. - Niemcewicza to tragedia. To jest właśnie taka z ulic jak remontowana teraz Okólna czy w planach Olimpijska. A ten wyskok od strony Niemcewicza do Broniewskiego to można tam zorganizować zawody z przeszkodami - podkreśla czytelnik Daro. - Dla miasta to nie jest interes, za mało wyborców. Lepiej robić pokazówkę na dużych osiedlach. Jeżdżę tam od 10 lat codziennie prawie i jak widzę, że wciąż łatają dziury, które po miesiącu dalej są dziurami, to zastanawiam się gdzie kończy polityka, a zaczyna normalność - komentuje czytelnik Tomasz.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniem czy ul. Niemcewicza i Broniewskiego doczeka się w najbliższych latach jakiegokolwiek remontu. Właśnie dostaliśmy odpowiedź od urzędników. - W 2021 roku przebudowa ulicy Niemcewicza i Broniewskiego nie znajduje się w planach remontów dróg. Zostanie zgłoszona do propozycji budżetu na rok 2022 i w przypadku zabezpieczenia środków finansowych w budżecie, zostanie przebudowana – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

1/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

2/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

2/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

3/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

3/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

4/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

4/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

5/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

5/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

6/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

6/6 Dziurawa ul. Niemcewicza i Broniewskiego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości