• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach. Sprawdziliśmy, co można zjeść [zdjęcia]

9 sierpnia 2021, 15:30
fot. Damian Pyta
W poniedziałek 9 sierpnia został otwarty ponownie Bar Mleczny Agata, który przeszedł Kuchenne Rewolucje Magdy Gessler. Sprawdziliśmy, jak wygląda lokal po zmianach i co można w nim zjeść.

W poniedziałek 2 sierpnia portal gorzowianin.com informował o tym, że Magda Gessler dotarła z Kuchennymi Rewolucjami do Gorzowa. Tym razem rewolucje były przeprowadzane w Barze Mlecznym Agata przy Al. Konstytucji 3 Maja. Magda Gessler wprowadzała zmiany przez cztery dni - w czwartek 5 sierpnia odbyła się kolacja, natomiast w piątek właścicielka baru postanowiła odpocząć i otworzyć lokal w poniedziałek 9 sierpnia.

Jak się okazało, nazwa nie została zmieniona i pozostał „Bar Mleczny Agata”. Na zewnątrz pojawił się jedynie nowy szyld. Natomiast wnętrze lokalu zostało odświeżone. Postawiono na jasne, pastelowe kolory oraz fotografie na ścianach. Same menu również nie przeszło zbyt dużej rewolucji, ale pojawiły się nowości jak np. masło jabłkowo-chrzanowe z renety Landsberskiej, sałatka polska czy pieczarki w białym winie.

W poniedziałek 9 sierpnia, czyli w pierwszy dzień działalności lokalu po Kuchennych Rewolucjach, jeden z naszych dziennikarzy wybrał się na obiad, aby sprawdzić, co można zjeść w Barze Mlecznym Agata oraz jakie są ceny.

Damian zamówił obiad dla dwóch osób. W zamówieniu znalazł się kotlet jajeczny Magdy Gessler - 6,2 zł, dwie porcje ziemniaków bez masła - 2,9 zł, kotlet schabowy - 12 zł, dwie porcje sosu Magdy Gessler - 10 zł oraz dwa pojemniki na wynos - 2 zł. Za całość zapłacił 33,10 zł. - Na zamówienie czekałem około 30 minut. Co do smaku potraw, to ziemniaki były do zjedzenia, jak to ziemniaki. Natomiast sos nie był zbyt dobry, pieczarki były do zjedzenia, ale bez rewelacji. Najgorszy był schabowych, żylasty, ledwo dało się go pokroić nożem. Natomiast kotlet jajeczny i ogórki małosolne były najlepsze z całego obiadu. Niestety nie ma wydrukowanego menu. Patrząc na to, że jest pierwszy dzień po Kuchennych Rewolucjach, to nie ma tłumów, było zaledwie kilka osób. Oceniam całość 2 na 10, największy plus jedynie za ogórki – opowiada Damian. 

Otrzymaliśmy też paragon od naszego czytelnika, który również odwiedził "Agatę". Nasz czytelnik zamówił kotlet mielony Magdy Gessler - 10 zł, kotlet jajeczny Magdy Gessler - 6,2 zł, zupę Magdy Gessler - 8 zł, kompot Magdy Gessler - 5 zł, sos Magdy Gessler - 5 zł, sałatkę polską - 4 zł oraz pierogi litewskie - 20 zł. Za całość zapłacił 58,2 zł.

Warto pamiętać, że jest to wciąż bar mleczny, dlatego jeżeli ktoś oczekuje wyszukanych dań, to musi poszukać innego miejsca na kulinarnej mapie Gorzowa. Podsumowując, po Kuchennych Rewolucjach można było spodziewać się czegoś więcej. Jednak każdy powinien ocenić te zmiany sam, to jest nasze subiektywne odczucie.

Odcinek Kuchennych Rewolucji z udziałem Baru Mlecznego Agata zostanie wyemitowany jesienią na antenie telewizji TVN.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

1/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

2/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

2/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

3/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

3/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

4/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

4/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

5/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

5/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

6/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

6/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

7/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

7/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

8/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

8/8 Bar Agata po Kuchennych Rewolucjach

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości