Wiadomości

Fontanna w parku Kopernika idzie do remontu. Tak będzie wyglądać po modernizacji

24 lipca 2021, 21:06
wizualizacja fontanny
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się remontem w parku Kopernika. Wykonawca będzie musiał zająć się przebudową nawierzchni wokół fontanny, remontem niecki czy wymianą „zodiaków”. Potencjalny wykonawca będzie miał 3 miesiące na realizację wszystkich prac.

Portal gorzowianin.com wielokrotnie informował o tym, że fontanna w parku Kopernika doczeka się remontu. Jej modernizacja znalazła się w planach inwestycyjnych na 2021 rok w ramach projektu ""Poprawa jakości środowiska miejskiego poprzez renowację i rozwój wybranych terenów zieleni w Gorzowie, Kostrzynie na Odrą i Dębnie".

Właśnie władze Gorzowa ogłosiły przetarg na modernizację fontanny. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do piątku 6 sierpnia. Potencjalny wykonawca będzie miał 3 miesiące na realizację wszystkich prac. To oznacza, że fontanna zyska nowy blask jeszcze w 2021 roku.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się rozbiórką istniejącej nawierzchni wokół fontanny i ułożenie nowej z płyt granitowych o wymiarach 60x60 cm. Płyty granitowe szare jasne - wyłożenie zarysu promieni słonecznych oraz płyty czarne - wypełnienie tła pod promienie słoneczne. Płyty pod względem wyglądu i pochodzenia będą zatwierdzane przez nadzór inwestorski w porozumieniu z władzami Gorzowa.

Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się remontem niecki fontanny i wymianą 24 sztuk betonowych tryskaczy tzw. „zodiaków” położonych na około fontanny, na nowe wykonane z prefabrykowanego betonu o przyspieszonym czasie wiązania oraz wymienić dysze. Prace będą polegały również na oczyszczeniu i piaskowaniu „grzybków” oraz renowacji ich dysz, posadowionych w części centralnej fontanny.

W ramach inwestycji zostanie wyremontowany również murek okalającego nieckę fontanny, wierzchnia część murka wykonana z kamienia naturalnego ma zostać wyczyszczona myjką ciśnieniową. Murek od zewnątrz ma zostać odnowiony przy pomocy tynku mozaikowego. 

Według wstępnych szacunków remont fontanny w parku Kopernika ma kosztować blisko 500 tys. zł. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości