Wiadomości

Gorzów czeka transportowa rewolucja. Karta „gorzowianina” coraz bliżej

30 lipca 2021, 14:19
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa planują wprowadzić w pierwszej połowie 2022 roku zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej. A chodzi o możliwości płatności kartą i za pomocą BLIKa za bilety w autobusach i tramwajach w elektronicznych kasownikach, a także wprowadzenie karty miejskiej z funkcjonalnością e-portmonetki. Właśnie szukają firmy, która pomoże im przygotować postępowanie przetargowe w tej sprawie.

W lutym 2021 roku portal gorzowianin.com informował o tym, że władze Gorzowa zamierzają wprowadzić  zintegrowany system mobilnych usług w komunikacji miejskiej. Najprościej mówiąc system, który umożliwi płatność kartą za bilety w autobusach i tramwajach w elektronicznych kasownikach, a także wprowadzenie karty miejskiej z funkcjonalnością e-portmonetki oraz możliwością kupowania biletu okresowego. Z takiego rozwiązania od wielu lat korzystają m.in. mieszkańcy Warszawy czy Poznania. 

Jak się okazało, władze Gorzowa właśnie szukają firmy, która zajmie się pomocą i doradztwem technicznym w przygotowaniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego "Zintegrowany system mobilnych usług publicznego transportu zbiorowego". Wykonawca będzie miał trzy miesiące na przygotowanie opisu przetargu oraz wytycznych do specyfikacji warunków zamówienia. Miasto czeka na zgłoszenia do poniedziałku 12 sierpnia.

Natomiast sam system ma zostać wprowadzony w pierwszej połowie 2022 roku. Wówczas każdy z mieszkańców będzie mógł wyrobić sobie kartę „gorzowianina” dzięki której będzie mógł płacić za przejazd zarówno autobusami, jak i tramwajami. Kartę miejską będzie można doładować w punktach posiadających terminale do doładowań, za pomocą dedykowanej strony internetowej lub poprzez doładowanie karty w biletomatach stacjonarnych.

W ramach zintegrowanego systemu mobilnych usług zostanie również umożliwiona płatność za pomocą karty płatniczej czy BLIKa za bilety komunikacji miejskiej w kasownikach elektronicznych zamontowanych w autobusach i tramwajach. W każdym pojeździe komunikacji miejskiej będą po 2-3 sztuki kasowników. Natomiast na terenie miasta powstaną co najmniej dwa punkty stacjonarne, gdzie będzie można wyrobić i doładować kartę miejską.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości