• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Daj buziaka i jedź dalej. Rusza budowa specjalnego parkingu przed szpitalem w Gorzowie

30 lipca 2021, 13:13
fot. Robert Surowiec
W piątek 30 lipca rozpoczęła się prace przy budowie parkingu kiss&ride niedaleko głównego wejścia do szpitala na Dekerta. Będzie to strefa, gdzie kierowcy w bezpieczny sposób będą mogli zatrzymać auto i wysadzić lub odebrać pacjenta ze szpitala.

O problemie z zatrzymywaniem się samochodów w rejonie przejścia dla pieszych oraz na chodniku na wprost głównego wejścia do szpitala pisaliśmy wielokrotnie na portalu gorzowianin.com. Wystarczy postać kilka minut przy wejściu do lecznicy, aby na własne oczy przekonać się o tym, jak kierowcy zachowują się, kiedy chcą wysadzić osobę, która musi się udać do lecznicy lub ją odebrać. 

Dlatego też już w 2019 roku Robert Surowiec, gorzowski radny, a zarazem wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie mówił o pomyślne utworzenia specjalnego parkingu „kiss&ride”, czyli miejsca gdzie można w sposób bezpieczny zatrzymać się autem, aby kogoś wysadzić lub odebrać. 

Na początku lipca władze Gorzowa wybrały firmę, która zajmie się budową parkingu kiss&ride przy szpitalu za kwotę 31 tys. zł. Natomiast w piątek 30 lipca ruszyły pierwsze prace przy przebudowie parkingu. - Rusza inwestycja na którą przeznaczyłem środki z puli radnego. Już niebawem najbardziej niebezpieczne przejście dla pieszych w Gorzowie, naprzeciwko głównego wejścia do szpitala zmieni się nie do poznania. Daj buziaka i jedź dalej. Pierwszy tego typu parking w Gorzowie. Ilość rozdawanych buziaków pod naszym szpitalem znacząco wzrośnie – mówi Robert Surowiec, radny Koalicji Obywatelskiej, a zarazem wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Wykonawca ma 30 dni na realizację wszystkich prac, a to oznacza, że parking będzie gotowy jeszcze w sierpniu. W ramach inwestycji zostanie wykonanych pięć miejsc postojowych równoległych do krawędzi jezdni. Zatoka postojowa będzie pełniła funkcję "kiss&ride", co oznacza, że samochody będą mogły się zatrzymać tam w ograniczonym czasie 2 minut i następnie odjechać. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości