• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z niebezpiecznym postojem przy szpitalu. Ma zapobiec temu parking „kiss&ride”

1 lipca 2021, 13:03
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa analizują właśnie oferty dwóch firm, które chcą wybudować parking „kiss&ride” przy szpitalu na Dekerta. Specjalnie oznakowane miejsca postojowe niedaleko głównego wejścia do szpitala mają pojawić się w sierpniu i poprawić bezpieczeństwo. Wszystko przez to, że kierowcy zatrzymują się tuż przed pasami lub na chodniku, aby wysadzić osobę, która musi się udać do lecznicy lub ją odebrać.

O problemie z zatrzymywaniem się samochodów w rejonie przejścia dla pieszych oraz na chodniku na wprost głównego wejścia do szpitala pisaliśmy wielokrotnie na portalu gorzowianin.com. Wystarczy postać kilka minut przy wejściu do lecznicy, aby na własne oczy przekonać się o tym, jak kierowcy zachowują się, kiedy chcą wysadzić osobę, która musi się udać do lecznicy lub ją odebrać. 

Dlatego też już w 2019 roku Robert Surowiec, gorzowski radny, a zarazem wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie mówił o pomyślne utworzenia specjalnego parkingu „kiss&ride”, czyli miejsca gdzie można w sposób bezpieczny zatrzymać się autem, aby kogoś wysadzić lub odebrać. 

Po dwóch latach pomysł w końcu zostanie zrealizowany, ponieważ władze Gorzowa pod koniec czerwca szukały firmy, która zajmie się przebudową ul. Dekerta - budową parkingu kiss&ride przy szpitalu. - Oferty złożyły dwie gorzowskie firmy. Pierwsza oferta jest na kwotę 31 tys. zł, a druga na kwotę 38 tys. zł. Teraz urzędnicy będą analizować oferty pod względem formalnym i w najbliższych dniach wybiorą wykonawcę. Ten będzie miał 30 dni od podpisania umowy na realizację wszystkich prac – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że parking kiss&ride będzie gotowy jeszcze w sierpniu. W ramach inwestycji zostanie wykonanych pięć miejsc postojowych równoległych do krawędzi jezdni. Zatoka postojowa będzie pełniła funkcję "kiss&ride", co oznacza, że samochody będą mogły się zatrzymać tam w ograniczonym czasie 2 minut i następnie odjechać. Strefa powstanie w miejscu obecnych miejsc parkingowych na wprost wyjazdu z betonowego parkingu naprzeciwko lecznicy. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości