• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Już nie tylko za benzynę płacimy krocie. Gaz też jest coraz droższy

30 lipca 2021, 11:28, red
Jeszcze kilka tygodni temu właściciele samochodów napędzanych LPG mogli zacierać ręce i cieszyć się, że zdecydowali się wyposażyć swój samochód w instalację gazową. Teraz okazuje się, że i nawet gaz szybuje ostro w górę. Tak wysokich cen LPG nie notowaliśmy od kilku lat.

Kosmicznie droga benzyna, szybujące w góry ceny oleju napędowego - to wiemy. Jednak w ostatnim tygodniu lipca ostro w górę ruszyły też ceny LPG. Jak podaje serwis branżowy e-petrol.pl, tak wysokich cen autogazu nie notowano od stycznia 2013 roku.

Jaki informuje e-petrol.pl, właściciele pojazdów z instalacją gazową tankują obecnie to paliwo średnio za 2,71 zł/l, co oznacza, że tylko w ciągu minionych kilku dni średnia, ogólnopolska cena LPG wzrosła aż o 22 grosze na litrze. Sytuacja, z jaką mierzą się kierowcy, jest spowodowana utrzymującymi się od dłuższego czasu przestojami w dostawach gazu zza granicy wschodniej, które są związane z sankcjami nałożonymi na towary eksportowane z Białorusi - czytamy na stronach portalu.

Jak to wygląda w Gorzowie? Na naszej stronie internetowej, w zakładce PALIWA, możecie na bieżąco śledzić ceny na wszystkich stacjach w mieście. 2,79 zł/litr LPG zanotowaliśmy już 25 lipca na stacjach Orlen i  NEO przy Myśliborskiej i była to najwyższa cena w całym Gorzowie. Wciąż najtaniej za litr LPG zapłacimy na małej stacji zlokalizowanej naprzeciwko Orlenu przy Walczaka. Tam gaz kosztuje 2,54 zł/litr. W porównaniu z początkiem lipca 2021 średnia cena litra LPG w Gorzowie wzrosła z 2,31 zł do 2,75 zł.

Na szczęście od kilku dni nie drożej benzyna, która na wielu stacjach w Gorzowie kosztuje 5,79 zł/litr. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości