• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

ZCG MG6 ogłosiło nowy przetarg na odbiór odpadów. Będzie kolejna podwyżka opłat za śmieci?

26 lipca 2021, 14:10
fot. czytelniczka Klaudia
Pół roku wcześniej, niż planowano został ogłoszony przetarg na odbiór odpadów na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin. ZCG MG6 czeka na zgłoszenia firm do poniedziałku 16 sierpnia. Chociaż od 1 lipca mieszkańcy płacą więcej za śmieci, to niewykluczone, że w najbliższym czasie może czekać nas kolejny wzrost opłat. Wszystko zależy od ofert, które wpłyną do przetargu.

Wszyscy mieszkańcy Gorzowa oraz gminy Kłodawa, Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn od 1 lipca płacą więcej za śmieci. Zamiast stawki 24 zł od osoby, każdy mieszkaniec płaci teraz 32 zł. Podwyżkę opłaty najbardziej odczuły duże rodziny. Pięcioosobowa rodzina, która do tej pory płaciła 120 zł miesięcznie za śmieci, od lipca płaci już 160 zł za wywóz odpadów. Jednak niewykluczone, że w najbliższym czasie może czekać nas kolejny wzrost opłat. Wszystko przez to, że Związek Celowy Gmin MG6 właśnie ogłosił nowy przetarg na wywóz odpadów.

- Szacowane w ubiegłym roku, na podstawie danych historycznych, limity ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców w ciągu dwóch lat (na czas trwania obecnej umowy z operatorami) na pierwszym sektorze zostały praktycznie wyczerpane. Związek planował realizację obecnej umowy do końca lutego 2022 roku, niestety ilość wytworzonych odpadów pozwoli na realizację umowy zaledwie do sierpnia 2021 roku z koniecznością ogłaszania nowego przetargu o pół roku wcześniej, niż było to planowane. Rosnąca co roku liczba odpadów wytwarzanych na terenie związku jest poniekąd konsekwencją potrzeby podwyżki odpadów – tłumaczyła na początku czerwca Katarzyna Szczepańska, przewodnicząca zarządu Związku Celowego Gmin MG6.

Przetarg został ogłoszony pod nazwą "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości pozostających w zorganizowanym przez Związek Celowy Gmin MG-6 systemie odbioru odpadów komunalnych w okresie 36 miesięcy". ZCG MG6 czeka na zgłoszenia firm do poniedziałku 16 sierpnia. Zamówienie zostało podzielone na trzy części – dotyczy sektora I (gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec), sektora II (północna część Gorzowa) i sektora III (południowa część Gorzowa).

To czy wzrosną opłaty, zależy od tego jakie oferty złożą firmy, które przystąpią do przetargu. Jednak ZCG MG6 ma nadzieję, że obecna stawka 32 zł jest wystarczająca i nie trzeba będzie wprowadzać kolejnych podwyżek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości