Wiadomości

Zamiast boiska, parking dla samochodów? Mieszkańcy są podzieleni [zdjęcia]

22 lipca 2021, 19:00
fot. Marcin Kluwak
Część mieszkańców bloków przy ul. Matejki 62-63 w Gorzowie chce, aby w miejscu boiska pomiędzy blokami powstał parking dla samochodów. W tej sprawie właśnie są zbierane podpisy pod petycją. Jednak jak się okazuje, władze Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica nie podchodzą tak entuzjastycznie do tego pomysłu i tłumaczą, że miejsce z zielenią powinno zostać.

- Od kilku dni w blokach przy ul. Matejki 62-63 zbierane są podpisy pod petycją w sprawie wybudowania parkingu w miejscu boiska lub powiększenia liczby miejsc parkingowych. Temat ma dwie strony. Z jednej są obrońcy zieleni, a z drugiej kierowcy, którzy codziennie muszą zmagać się z brakiem miejsc. Parkują samochody na chodnikach wzdłuż bloku, co uniemożliwia swobodne przejście, a co najważniejsze tarasują przejazd dla karetki czy straży pożarnej, gdyby coś się stało – opisuje czytelnik Tomasz w wiadomości do redakcji portalu gorzowianin.com.

Faktycznie od kilku dni są zbierane podpisy pod petycją w sprawie budowy parkingu w miejscu boiska. Jednak głosy mieszkańców są w tej sprawie podzielone. Część osób chce, aby został wybudowany parking. Natomiast pozostałe osoby wolą aby zostało boisko z zielenią.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica, która jest właścicielem terenu i która ewentualnie miałaby wybudować parking zgodnie z wolą części mieszkańców.

- Szanse, aby w miejscu boiska powstał parking są niewielkie. Podejrzewam, że tylko samo mieszkańców chce budowy parkingu, jak i pozostawienia boiska. Natomiast my musimy pogodzić interesy mieszkańców naszego osiedla. Problem oczywiście jest, ponieważ miejsc parkingowych brakuje wszędzie. Jednak ten teren musi spełniać różne funkcje. Musi być zieleń, plac zabaw i miejsce do zabawy. Dlatego też nie przychylamy się do tej decyzji – mówi wprost Marek Puchalski, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica.

Jednak wiceprezes spółdzielni podkreśla, że jeżeli taka petycja mieszkańców wpłynie do nich, to zostanie rozpatrzona. - Jeżeli pod petycją pojawią się podpisy znacznej części mieszkańców, wówczas przeprowadzimy też własną ankietę, aby poznać głos możliwie wszystkich mieszkańców. W momencie, kiedy będzie wola zbudowania parkingu wśród większości osób, wówczas rozważymy jego budowę – tłumaczy wiceprezes Puchalski.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/5 Boisko przy ul. Matejki

1/5 Boisko przy ul. Matejki

2/5 Boisko przy ul. Matejki

2/5 Boisko przy ul. Matejki

3/5 Boisko przy ul. Matejki

3/5 Boisko przy ul. Matejki

4/5 Boisko przy ul. Matejki

4/5 Boisko przy ul. Matejki

5/5 Boisko przy ul. Matejki

5/5 Boisko przy ul. Matejki

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości