Wiadomości

Wandale niszczą elewację kamienicy [film]

17 lipca 2021, 14:33
fot. czytelnik Marek
Nasz czytelnik Marek był świadkiem, jak dwóch młodych mężczyzn niszczyło elewację kamienicy przy ul. Krzywoustego, bazgrząc po niej sprayem. Po reakcji pana Marka i jego sąsiadów wandale uciekli, ale wrócili na miejsce, aby dokończyć swoje „dzieło”. Mieszkaniec zadzwonił na policję, ale mężczyzn nie udało się zatrzymać.

Wielokrotnie poruszaliśmy na portalu gorzowianin.com, którzy niszczą co tylko się da w Gorzowie - od wiat przystankowych wybijając w nich szyby czy bazgrząc po nich sprayem, poprzez malowanie elewacji bloków i kamienic aż do niszczenia miejskich dekoracji, punktów widokowych czy tablic informacyjnych. Niestety w zdecydowanej większości, sprawców nie udaje się zatrzymać. 

Do kolejnej sytuacji, kiedy została zniszczona elewacja kamienicy przy ul. Krzywoustego doszło w nocy ze środy 14 lipca na czwartek 15 lipca. Świadkiem tej sytuacji był nasz czytelnik Marek oraz jego sąsiedzi.

- Śródmieście, godzina około północy. Dwójka na oko 18-latków maluje sprayem elewacje kamienicy. Odbywa się to przy przy akompaniamencie krzyków sąsiadów z pobliskiego balkonu, żeby przestali to robić. Młodzi ludzie jednak nie reagują i dalej niszczą budynek. Dlatego też postanowiłem również jakoś zareagować i sam w mocno niewybrednych słowach kazałem im przestać. Powiedzieli że wolno im to robić, ale po chwili spłoszyli się i odeszli – opowiada czytelnik Marek.

Jednak jak się okazało, że sprawcy wrócili na miejsce po około godzinie. - Nie śpię. Wystawiam głowę przez okno i widzę że ci sami wandale dokańczają swoje dzieło. Nagrałem to telefonem, po czym zadzwoniłem na numer alarmowy 112 i poinformowałem, że jestem świadkiem aktu wandalizmu oraz że wszystko nagrałem. Opowiedziałem, że sprawcy mieli reklamówkę z farbami, a także jakim autem odjechali w jakim kierunku – relacjonuje pan Marek.

Jak podkreśla czytelnik, przez godzinę od jego telefonu nie pojawił się na miejscu żaden patrol policji. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

- Potwierdzam, że dyżurny otrzymał zgłoszenie o niszczeniu elewacji przy ul. Krzywoustego. Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który był pod wskazanym adresem już kilkanaście minut od przyjęcia zgłoszenia. Niestety na miejscu nikogo nie został. Przeprowadzona została również penetracja pobliskiego terenu, jednak nikogo nie zatrzymano. Co prawda zgłaszający podał, że wandale poruszają się autem volkswagen golf i tak informacja została przekazana do patroli na mieście, jednak nie było podanych numerów rejestracyjnych. Przez czas, kiedy policjanci byli pod wskazanym adresem, nikt do nich nie zeszedł. Nie wpłynęło również do nas żadne zgłoszenie o zniszczeniu mienia od zarządcy budynku – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jaroszewicz podkreśla jednak, że jeżeli takie zawiadomienie zostanie złożone, wówczas policjanci będą działać w etj sprawie. Pomocny może być również film, który nagrał pan Marek. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości