• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kornelia Lesiewicz ze złotym medalem ME U20!

16 lipca 2021, 20:14, red
foto: FB/PZLA
Gorzowianka Kornelia Lesiewicz w fantastyczny stylu zdobywa tytuł mistrzyni Europy do lat 20 w biegu na 400 metrów. Lesiewicz podczas zawodów w Tallinie nie dała rywalkom żadnych szans.

Zawodniczka gorzowskiego AZS AWF, która za kilka dni wybiera się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, dziś startowała w finale na 400 metrów i nie ma co ukrywać - była zdecydowaną faworytką tego biegu. Gorzowianka prowadziła od startu do samego końca. Druga na metę ze sporą startą przybiegła Brytyjka Mary John, trzecia była Weronika Arkchipowa.

Kornelia Lesiewicz zdobyła złoto z czasem 52.46., jednak to nie był jej najlepszy wynik, bo w czwartkowych półfinałach w Talinie, zawodniczka AZS AWF Gorzów osiągnęła czas 51.27. Jest to najlepszy wynik w historii półfinałowych biegów kobiet podczas mistrzostw Europy juniorów.

Kornelia Lesiewicz reprezentować będzie Polskę, a także Gorzów w rozpoczynających się niebawem Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Gorzowianka ma wystartować między innymi w sztafecie 4 × 400 metrów. Więcej o gorzowskich zawodnikach, którzy występować będą w Tokio pisaliśmy TUTAJ

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości