Wiadomości

Kornelia Lesiewicz ze złotym medalem ME U20!

16 lipca 2021, 20:14, red
foto: FB/PZLA
Gorzowianka Kornelia Lesiewicz w fantastyczny stylu zdobywa tytuł mistrzyni Europy do lat 20 w biegu na 400 metrów. Lesiewicz podczas zawodów w Tallinie nie dała rywalkom żadnych szans.

Zawodniczka gorzowskiego AZS AWF, która za kilka dni wybiera się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, dziś startowała w finale na 400 metrów i nie ma co ukrywać - była zdecydowaną faworytką tego biegu. Gorzowianka prowadziła od startu do samego końca. Druga na metę ze sporą startą przybiegła Brytyjka Mary John, trzecia była Weronika Arkchipowa.

Kornelia Lesiewicz zdobyła złoto z czasem 52.46., jednak to nie był jej najlepszy wynik, bo w czwartkowych półfinałach w Talinie, zawodniczka AZS AWF Gorzów osiągnęła czas 51.27. Jest to najlepszy wynik w historii półfinałowych biegów kobiet podczas mistrzostw Europy juniorów.

Kornelia Lesiewicz reprezentować będzie Polskę, a także Gorzów w rozpoczynających się niebawem Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Gorzowianka ma wystartować między innymi w sztafecie 4 × 400 metrów. Więcej o gorzowskich zawodnikach, którzy występować będą w Tokio pisaliśmy TUTAJ

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości