• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Z Gorzowa do Tokio. Kogo zobaczymy na Igrzyskach Olimpijskich?

13 lipca 2021, 14:28, mk
Pięciu sportowców z Gorzowa Wielkopolskiego weźmie udział w zbliżających się wielkimi krokami Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Gorzowianie od lat są silni w sportach typowo wodnych. Z największymi szansami są Anna Puławska i Wiktor Głazunow z AZS AWF. Liczymy też na dobry występ sprinterki Kornelii Lesiewicz.

Anna Puławska, młoda zawodniczka gorzowskiego AZS AWF Gorzów ma na swoim koncie już medale mistrzostw świata i europy. Teraz staje przed szansą zdobycia medalu na IO, bo płynie w dwójce z Karoliną Nają, która ma na swoim koncie już olimpijskie krążki. Anna Puławska wystartuje też w czwórce na 500 metrów, natomiast jej klubowy kolega - Wiktor Głazunow powalczy o medale w dwójce i jedynce na dystansie 1000 metrów.

Do Tokio lecą też dwie inne gorzowianki - również zawodniczki AZS AWF. To Olga Michałkiewicz, którą zobaczymy w czwórce oraz Katarzyna Boruch, która jest zawodniczką rezerwową.

Na IO wybiera się też Kornelia Lesiewicz. Niespełna 18-letnia gorzowianka jest na fali wznoszącej i coraz lepszymi osiągami zasłużyła sobie na występ w kadrze Polski. Jako że Lesiewicz co rusz poprawia swoje rekordy życiowe na dystansie 400 metrów, właśnie w tej konkurencji - w sztafecie 4 × 400 metrów nasza sprinterka ma szansę na medal. Kornelia Lesiewicz wynikiem 52.02 wygrała bieg na 400 metrów podczas Mistrzostw Polski U20 w Lublinie. 

Przeniesione z 2020 roku igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca. Lekkoatleci do rywalizacji przystąpią tydzień później.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości