Wiadomości

Zatrzymanie pijanego kierowcy daewoo. Mężczyzna miał prawie 2 promile

14 lipca 2021, 14:12
fot. Lubuska policja
Gorzowski policjant wydziału prewencji w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę samochodu marki daewoo. Funkcjonariusz zauważył w sklepie mężczyznę, którego zachowanie mogło wskazywać na wcześniejsze spożywanie alkoholu. Kiedy ten wsiadł do samochodu, policjant podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Jak się okazało, 49-letni mieszkaniec Gorzowa miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Wszystko działo się we wtorkowy wieczór 13 lipca w podgorzowskim Wawrowie. W czasie wolnym od służby, sierżant sztabowy Kamil Tużnik z wydziału prewencji gorzowskiej jednostki robił zakupy w sklepie. Był tam też mężczyzna, którego zachowanie wskazywało, że mógł być pod wpływem alkoholu. Kiedy policjant wyszedł na zewnątrz zauważył, że mężczyzna ze sklepu wsiada do samochodu marki daewoo i próbuje odjechać. 

- Policjant błyskawicznie wybiegł na ulicę, gdzie zatrzymał auto, otworzył drzwi i zabrał kluczyki mężczyźnie. Szybko okazało się, że podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy były słuszne Zaskoczony całą sytuacją mężczyzna usiłował jeszcze przekonać policjanta, żeby ten nie dzwonił po patrol. Na miejscu funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego sprawdzili trzeźwość kierowcy. Okazało się, że 49-letni mieszkaniec Gorzowa ma w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 49-latkowi. Ponadto mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości