Wiadomości

Zderzenie dwóch rowerzystów. Jeden z nich ma uraz kręgosłupa

8 lipca 2021, 12:26, red
fot. Marcin Kluwak
Zderzenie dwóch rowerzystów może być bardzo niebezpieczne. Przekonał się o tym 66-letni mieszkaniec Gorzowa, który w środowy poranek poruszał się swoim jednośladem na drodze dla rowerów. W pewnym momencie wjechał w niego inny rowerzysta.

Całe zdarzenie miało miejsce w środowy poranek, kilka minut po godzinie 6 rano w okolicach Ronda Europejskiego na ulicy Myśliborskiej.

- 37-letni mężczyzna jechał drogą dla rowerów i w pewny momencie zjechał na przeciwny pas, co miało być rezultatem zmęczenia. Uderzył w jadącego z naprzeciwka 66-letniego rowerzystę, który trafił z obrażeniami do szpitala. Okazało się, że są one bardzo poważne, bo mężczyzna ma uraz kręgosłupa – opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci w ramach prowadzonego postępowania będą wyjaśniać szczegóły tego wypadku. To niestety sytuacja, która potwierdza, że użytkownicy rowerów są podczas zdarzenia narażeni na ciężkie obrażenia i nie muszą one być rezultatem uderzenia wyłącznie przez pojazd.

- Ruszając na rower, trzeba być wypoczętym i trzeźwym. Nie bez znaczenia jest też znajomość przepisów. W ciepłe miesiące osób, które korzystają z drogi dla rowerów, jest więcej. Zapoznanie się z obowiązującym prawem jest podstawą bezpiecznej jazdy. Namawiamy do zakładania kasków i innej ochrony poszczególnych części ciała, które mogą uchronić przez poważnymi konsekwencjami zderzenia czy upadku – dodaje Grzegorz Jaroszewicz.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości