Wiadomości

Windykacja w Gorzowie Wielkopolskim: kiedy skorzystać z pomocy pełnomocnika?

9 lipca 2021, 12:58, red, 11
foto: materiały prasowe
Kiedy klient zalega ze spłatą, warto jak najszybciej rozpocząć działania windykacyjne, aby nie doszło do przedawnienia faktury. Oczywiście na początku zawsze działamy samodzielnie – wysyłamy ponaglenia, kontaktujemy się telefonicznie i mailowo, przypominamy o upływie terminu płatności. Kiedy jednak nie przynosi to żadnych efektów, a kontrahent zdaje się nas unikać, trzeba podjąć bardziej zdecydowanie kroki. Windykacja z pomocą pełnomocnika może dać pozytywne rezultaty. Pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednią firmę.

Windykacja, a relacje biznesowe z dłużnikiem

Główną obawą, jaką mają wierzyciele zastanawiający się nad windykacją, jest ryzyko pogorszenia relacji z dłużnikiem. Wbrew pozorom, nie musi tak być. Gdy do odzyskiwania należności zatrudnimy odpowiedniego przedstawiciela, istnieje duża szansa na utrzymanie, a nawet polepszenie stosunków biznesowych.

Znaczenie ma sposób prowadzenia windykacji. Wiele firm nie podchodzi do tego tematu zbyt subtelnie. Za to dobre kancelarie prawne mają dokładnie opracowane metody działania, dzięki którym odzyskują długi na drodze polubownej. W ramach windykacji miękkiej, która jest pierwszym etapem windykacyjnym, wysyłają odpowiednio skonstruowane wezwania do zapłaty, maile, kontaktują się telefonicznie. Prawnicy biorą też pełną odpowiedzialność za swoje działania. Dlatego w razie uchybień z ich strony, wierzyciel może ubiegać się o odszkodowanie. W przypadku firm windykacyjnych zwykle nie ma takiej możliwości.

Co robić, czy działania polubowne nie przynoszą skutków?

Za to gdy polubowna forma rozwiązania sprawy się nie sprawdza, kancelaria przechodzi do działań twardych. Windykacja sądowa polega na pełnej analizie procesowej, złożeniu pozwu w imieniu klienta, oraz reprezentowaniu go podczas postępowania sądowego. Następnie prawnicy kontrolują egzekucję należności realizowaną przez komornika.

Windykacja twarda jest skuteczna praktycznie w każdej sytuacji. Działania polubowne też mogą przynosić niezwykle pozytywne rezultaty. Według statystyk, aż 73% ostatecznych przedsądowych wezwań do zapłaty wysyłanych przez kancelarię prawną wywołuje spłatę długu.

Nie czekaj. Przekaż swoją sprawę ekspertom  

Windykacja w każdej formie jest dla przedsiębiorcy opłacalna – przede wszystkim wtedy, gdy dłużnik dysponuje majątkiem możliwym do zajęcia i spieniężenia. Proces ten ma prawo bytu tylko w tych sytuacjach, w których wierzytelność nie jest przedawniona, a wierzyciel posiada dokumenty potwierdzające dług.

Jeśli potrzebujesz efektywnej windykacji, a przy tym chcesz przejść przez cały proces bez nerwów, oszczędzając czas i pieniądze, zapoznaj się z ofertą kancelarii RPMS: https://rpms.pl/windykacja-gorzow-wielkopolski/ To grupa ekspertów zajmujących się skuteczną windykacją w Gorzowie Wielkopolskim i innych polskich miastach. Usługa jest realizowana całkowicie zdalnie. Co więcej, kancelaria zapewnia darmowy audyt każdej sprawy i od razu określa, czy istnieje szansa na odzyskanie długu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości