• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zarządca płatnego parkingu Filharmonii Gorzowskiej wybrany. Od kiedy będziemy płacić za parkowanie?

7 lipca 2021, 09:43
fot. archiwum
Władze Filharmonii Gorzowskiej rozstrzygnęły właśnie przetarg na zarządzanie płatnym parkingiem dwupoziomowym. Wykonawca, czyli firma Projekt Parking z Poznania będzie miała pięć tygodni na zainstalowanie parkomatów i wykonanie niezbędnego oznakowania. To oznacza, że za parkowanie na terenie filharmonii będziemy płacić najpóźniej od połowy sierpnia.

W połowie czerwca zostały otwarte oferty, które wpłynęły do przetargu na "Zorganizowanie, wyposażenie i zarządzanie Płatnym Parkingiem Filharmonii w niestrzeżonym płatnym parkingu dwupoziomowym w Gorzowie wraz z wykonywaniem czynności serwisowych”. Na ten cel filharmonia przeznaczyła 600 tys. zł. Najtańszą ofertę złożyła firma Projekt Parking z Poznania na kwotę 200 tys. 700 zł, która zaoferowała skrócenie terminu uruchomienia parkingu o 10 dni. Drugą ofertę złożyła firma Apcoa Parking Polska z Warszawy na kwotę 290 tys. zł, która również zaoferowała skrócenie terminu uruchomienia parkingu o 10 dni.

Przez ostatnie tygodnie Filharmonia Gorzowska analizowała obie oferty i właśnie rozstrzygnęła oferty. Zdecydowano, że zarządzaniem płatnym parkingiem zajmie się firma Projekt Parking z Poznania, której oferta była o blisko 400 tys. zł tańsza, niż przeznaczony budżet.  - Oferta złożona przez wykonawcę uzyskała najwyższą liczbę punktów i została uznana za ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonym w treści specyfikacji warunków zamówienia - czytamy w uzasadnieniu rozstrzygniętego przetargu.

W najbliższych dniach Filharmonia Gorzowska podpisze umowę z firmą Projekt Parking. Według oferty wykonawcy, płatny parking powinien rozpocząć funkcjonowanie nie później, niż w przeciągu 5 tygodni od dnia podpisania umowy. To oznacza, że płatne parkowanie na dwupoziomowym parkingu filharmonii będzie obowiązywało najpóźniej od połowy sierpnia.

Wykonawca będzie musiał zamontować 4 sztuki parkomatów na terenie parkingu, a także wykonać niezbędne oznakowanie pionowe i poziome. Ponadto do zadań wykonawcy będzie należało pobieranie opłat za parkowanie, opłat dodatkowych oraz windykacja należności z tytułu braku opłat za parkowanie.

Koszty parkowania na parkingu Filharmonii Gorzowskiej

Za godzinę parkowania zapłacimy 2,5 zł. Natomiast koszt abonamentu dziennego, który będzie uprawniał do parkowania w godz. 7-17 przez cały miesiąc to 50 zł, a abonamentu dobowego to 90 zł. (koszt miesięczny) Jak uściśliły władze Filharmonii Gorzowskiej cena abonamentu to koszt za cały miesiąc. Jeżeli mieszkańcy będą chcieli dalej zostawiać swoje auta na parkingu filharmonii przez całą dobę, wówczas zapłacą 90 zł za miesiąc parkowania. Natomiast jeżeli mieszkańcy będą chcieli parkować wyłącznie w godz. 7-17, wówczas będą płacić 50 zł miesięcznie.

Z opłaty za parkowanie samochodu zwolnieni będą klienci Filharmonii Gorzowskiej posiadający abonament koncertowy na dany sezon artystyczny na podstawie wydanej do abonamentu karty parkingowej. Karta parkingowa wydana do abonamentu uprawnia do bezpłatnego parkowania pojazdu podczas koncertów/wydarzeń artystycznych organizowanych przez Filharmonię Gorzowską na czas 30 minut przed rozpoczęciem i 30 minut po zakończeniu koncertu/wydarzenia. Z opłat nie będą zwolnieni melomani, którzy wykupią bilet na pojedynczy koncert.

Za brak biletu lub przekroczenie czasu postoju kierowca będzie musiał zapłacić opłatę dodatkową w wysokości 50 zł. Firma, która będzie zarządzała płatnym parkingiem będzie mogła wystawić kolejne zawiadomienia o braku opłaty za parkowanie po upływie 24 godzin od wystawienia poprzedniego zawiadomienia. Opłaty dodatkowe sumują się.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości