• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Treningi piłkarskie dla gorzowian

6 lipca 2021, 11:12
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Każdy mieszkaniec Gorzowa będzie mógł od środy 7 lipca wziąć udział w treningach piłkarskich na stadionie Stilonu przy ul. Olimpijskiej. To propozycja spędzenia wakacji w mieście, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych gorzowian.

W ramach Aktywnych Wakacji w Mieście od środy 7 lipca na stadionie Stilonu przy ul. Olimpijskiej będą odbywały się zajęcia sportowe. To wspólny pomysł radnego Piotra Wilczewskiego i władz klubu sportowego Stilon. - Ten pomysł jest wyjątkowy, bo daje szansę na aktywność sportową młodzieży i dorosłych. Klub zorganizuje naszym mieszkańcom treningi i mecze sportowe, można więc będzie się odprężyć, zrelaksować i porywalizować sportowo – podkreśla Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa. 

- Zapraszamy młodszych i starszych mieszkańców na otwarte treningi piłkarskie i zajęcia sportowe na boiska Stilonu. Treningi będą się odbywały przez okres wakacji, w każdą środę o godz. 19. W trakcie otwartych dla wszystkich zajęć, odbędzie się trening piłkarski przez 45 minut, a następnie przez 45 minut będą rozgrywane mecze pomiędzy drużynami uczestników. Jest to nasz pilotażowy program, liczymy, że się spodoba i będziemy go kontynuować w przyszłości. Może też pomysłem zainteresują się inne kluby sportowe w naszym mieście i wspólnie będziemy mogli aktywizować sportowo naszych mieszkańców  – opowiada radny Piotr Wilczewski.

Prezes Stilonu Krzysztof Olechnowicz zapewnił, że klub udzieli profesjonalnego wsparcia trenerskiego wszystkim chętnym uczestnikom. – Cieszymy się, że nasz klub może zorganizować tę pożyteczną akcję, pomóc mieszkańcom w poprawianiu sportowej sprawności po pandemicznych ograniczeniach, udzielić wsparcia trenerskiego i technicznego, bo zapewnimy sprzęt do zajęć, piłki, przyrządy do treningu – mówi Krzysztof Olechnowicz, prezes Stilonu Gorzów.

W treningach może uczestniczyć młodzież i starsi, dzieci mają swoje, osobne zajęcia. Organizatorzy zapraszają zarówno mężczyzn, jaki kobiety. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, wystarczy przyjść w każdą środę przed 19.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości