Wiadomości

Ktoś wyrzucił 4-miesięczną suczkę w worku. Rozpoczyna się wakacyjna plaga porzuceń zwierząt

4 lipca 2021, 13:39
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl"
Wakacje to przede wszystkim czas letnich wyjazdów. Niestety, każdego roku w okresie letnim wyraźnie rośnie liczba psów porzucanych na ulicy, przyprowadzanych do schronisk i wyrzucanych z samochodów gdzieś w lesie czy na polu. Tak było też pod koniec czerwca w Gorzowie, gdzie na polu została wyrzucona 4-miesięczna suczka w worku… Na szczęście udało się uratować psiaka i znaleźć mu nowy dom.
- Wyrzucona jak śmieć... Ktoś ją wsadził w worek i zostawił na polu. Miała umrzeć. Na szczęście udało się jej z niego wydostać... Przekochana sunia, ma około 4 miesiące i będzie średniej wielkości pieskiem. Szukamy dla niej odpowiedzialnego domu, takiego na zawsze, i człowieka, który pokocha całym sercem – czytamy na profilu Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl", które zarządza gorzowskim schroniskiem „Azorki”. Suczka została wyrzucona pod koniec czerwca i na szczęście psiakowi udało się znaleźć nowy dom.

Niestety to tylko jeden z przykładów okrutnego porzucania zwierząt w okresie wakacyjnym. Jak szacują obrońcy praw zwierząt, od czerwca do września liczba porzuconych psów i kotów rośnie nawet o 40 proc. Ludzie wyjeżdżają na urlop i kiedy nie mają z kim zostawić swojego pupila, postanawiają go po prostu porzucić. Najczęściej porzucane są psy – ich właściciele zostawiają je po prostu na ulicy, przyprowadzają do schroniska tłumacząc, że znaleźli go gdzieś na ulicy czy nawet przywiązują do bramy schroniska. Natomiast najbardziej nieludzkie jest wyrzucanie psiaka z samochodu gdzieś w lesie czy na polu.

Dlatego też Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl", które zarządza gorzowskim schroniskiem „Azorki” apeluje, aby zamiast porzucać swojego pupila na pewną śmierć, jak miało to miejsce w przypadku 4-miesięcznej suczki, zwierzę przywieźć po prostu do schroniska. Jest to jedyna szansa dla psa na znalezienie nowego domu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości