• Dziś 10°/1°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ktoś wyrzucił 4-miesięczną suczkę w worku. Rozpoczyna się wakacyjna plaga porzuceń zwierząt

4 lipca 2021, 13:39
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl"
Wakacje to przede wszystkim czas letnich wyjazdów. Niestety, każdego roku w okresie letnim wyraźnie rośnie liczba psów porzucanych na ulicy, przyprowadzanych do schronisk i wyrzucanych z samochodów gdzieś w lesie czy na polu. Tak było też pod koniec czerwca w Gorzowie, gdzie na polu została wyrzucona 4-miesięczna suczka w worku… Na szczęście udało się uratować psiaka i znaleźć mu nowy dom.
- Wyrzucona jak śmieć... Ktoś ją wsadził w worek i zostawił na polu. Miała umrzeć. Na szczęście udało się jej z niego wydostać... Przekochana sunia, ma około 4 miesiące i będzie średniej wielkości pieskiem. Szukamy dla niej odpowiedzialnego domu, takiego na zawsze, i człowieka, który pokocha całym sercem – czytamy na profilu Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom "Azyl", które zarządza gorzowskim schroniskiem „Azorki”. Suczka została wyrzucona pod koniec czerwca i na szczęście psiakowi udało się znaleźć nowy dom.

Niestety to tylko jeden z przykładów okrutnego porzucania zwierząt w okresie wakacyjnym. Jak szacują obrońcy praw zwierząt, od czerwca do września liczba porzuconych psów i kotów rośnie nawet o 40 proc. Ludzie wyjeżdżają na urlop i kiedy nie mają z kim zostawić swojego pupila, postanawiają go po prostu porzucić. Najczęściej porzucane są psy – ich właściciele zostawiają je po prostu na ulicy, przyprowadzają do schroniska tłumacząc, że znaleźli go gdzieś na ulicy czy nawet przywiązują do bramy schroniska. Natomiast najbardziej nieludzkie jest wyrzucanie psiaka z samochodu gdzieś w lesie czy na polu.

Dlatego też Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl", które zarządza gorzowskim schroniskiem „Azorki” apeluje, aby zamiast porzucać swojego pupila na pewną śmierć, jak miało to miejsce w przypadku 4-miesięcznej suczki, zwierzę przywieźć po prostu do schroniska. Jest to jedyna szansa dla psa na znalezienie nowego domu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości