Wiadomości

Motocykliści z Gorzowa walczą o budowę toru

29 czerwca 2021, 14:55
screen z filmu www.youtube.com/Bart GW
Fani motoryzacji postanowili walczyć o budowę toru dla motocykli w Gorzowie. Projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego 2022 w ramach kategorii ogólnomiejskiej i przeszedł pozytywną weryfikację. Dlatego też ma szansę na realizację, o ile zdobędzie największą liczbę głosów w swojej kategorii. Docelowo tor miałby powstać przy ul. Fabrycznej.

We wrześniu ruszy głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Na liście pozytywnie zaopiniowanych zadań w ramach kategorii ogólnomiejskiej znalazło się 12 projektów. Tym razem bierzemy pod lupę propozycję mieszkańca Gorzowa, który zgłosił do budżetu obywatelskiego pomysł taki jak „Plac do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji”.

Fani motoryzacji od 2015 roku starali się o budowę toru wyścigowego na terenie miasta Gorzowa. Niestety nie doszło to do skutku. Dlatego tym razem pomysł postanowiono nieco zmodyfikować i fani motoryzacji zaproponowali budowę toru dla motocyklistów. Aby zmieścić się w budżecie, plac będzie miał wielkość 1300 m.kw. 

- Mowa o placu o nawierzchni asfaltowej, na której motocykliści mogli by rozwijać swoje umiejętności , od kółeczek czy slalomów na motocyklach turystycznych po gymkhane czy stunt riding na motocyklach sportowych czy pitbikach. Plac ma służyć nie tylko typowo pod motocykle, ale też to organizacji różnego rodzaju spotkań motoryzacyjnych. Niestety drift samochodowy nie wchodzi na tą chwilę w grę ze względu na rozmiar placu. Jeśli się uda , w przyszłości chcielibyśmy zrobić nitkę drogi pod drift samochodowy, ale to są już plany na przyszłe lata – opisuje inwestycję Patryk Koreń, motocyklista.

Początkowo plac dla motocyklistów miał znajdować się przy ul. Mironickiej koło drogi S3, ale ze względu na zmieniony niedawno plan zagospodarowania przestrzennego, trzeba było zmienić lokalizację. Dlatego też plac ma docelowo powstać przy ul. Fabrycznej, obok toru motocrossowego, w miejscu gdzie ryk silników już jest. 

Według szacunkowego kosztorysu, budowa placu dla motocykli ma kosztować 560 tys. 445 zł. Głosowanie ruszy 6 września i potrwa do 20 września. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości