Wiadomości

Rozbudowa ul. Myśliborskiej na finiszu. Wiemy, kiedy droga zostanie otwarta dla kierowców

28 czerwca 2021, 16:25
fot. Anna Kluwak
W końcu, po siedmiu miesiącach opóźnienia przebudowa ul. Myśliborskiej zostanie zakończona. Jak zapewnia wykonawca, wszystkie prace potrwają do 30 czerwca. Natomiast 1 lipca lub najpóźniej 2 lipca, dwupasmowa droga będzie otwarta dla kierowców.

Rozbudową ul. Myśliborskiej do dwóch pasów od ronda Europejskiego do skrzyżowania z ul. Dobrą zajmuje się firma Budomex S.A. za kwotę 17,8 mln zł. Cała inwestycja miała zostać zakończona do 23 listopada 2020 roku, jednak wykonawca już kilkukrotnie składał wniosek o wydłużenie terminu prac.

Według ostatniego aneksu do umowy, prace powinny zostać zakończone do 30 czerwca 2021 roku. Dlatego też czytelnicy portalu gorzowianin.com dopytują się czy ten termin rzeczywiście zostanie dotrzymany i nie będzie kolejnego poślizgu

Patrząc na to, co dzieje się na placu budowy, można śmiało stwierdzić, że remont nareszcie się zakończy. Trwają właśnie ostatnie prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej, Dobrej i Mironickiej. - W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy z wykonawcą, który potwierdził, że inwestycja zostanie zakończona do 30 czerwca. Firma Budomex S.A. nie składała żadnego nowego wniosku o wydłużenie prac. Tym samym ul. Myśliborska powinna być gotowa 30 czerwca – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Tym samym dwupasmową ul. Myśliborską na całym jej odcinku kierowcy przejadą już w czwartek 1 lipca lub najpóźniej w piątek 2 lipca.

Jak ustalił portal gorzowianin.com, pomimo siedmiu miesięcy opóźnienia, na wykonawcę nie zostaną nałożone kary umowne. Wszystko przez to, że za każdym razem wykonawca tłumaczył, że poślizg w pracach nie wynika z jego winy i wpływ mają na to czynniki zewnętrzne jak np. problemy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze w sprawie umowy użyczenia nieruchomości pasa drogowego drogi ekspresowej S3.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości