Wiadomości

Zakochana kobieta straciła prawie 100 tys. zł. Oszust obiecywał wspólne życie i zwrot pieniędzy

28 czerwca 2021, 09:35
fot. KMP Gorzów
Mieszkanka gminy Witnica padła ofiarą oszusta matrymonialnego. Mężczyzna pod pozorem wspólnego życia wyłudził od kobiety blisko 100 tys. zł. Pieniądze były przekazywane na rzekome kaucje, wakacje i kupno samochodów. W oszustwie brali udział także znajomi 43-letniego mężczyzny. Trzy osoby usłyszały po 49 zarzutów i zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

Przez kilka miesięcy mieszkanka gminy Witnica była oszukiwana przez mężczyznę, który bez skrupułów wykorzystał stan zdrowia kobiety. Z jej pieniędzy żył nie tylko on, ale także znajomi, którzy pomagali w wyłudzeniu blisko 100 tys. zł. Kiedy tylko kobieta zorientowała się, że jest oszukiwana, natychmiast powiadomiła policjantów w Witnicy, którzy zatrzymali trójkę podejrzanych.

- Funkcjonariusze ustalili, że kobieta i 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego poznali się w mediach społecznościowych. Kiedy przez pewien czas wymieniali ze sobą korespondencję, mężczyzna wymyślił, że wyłudzi od niej pieniądze pod pretekstem przyjazdu. Gotówkę chciał wraz z dwójką znajomych przeznaczyć na alkohol i imprezy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Podobne sytuacje powtarzały się w kolejnych miesiącach. 43-latek wymyślał historię o problemach z prawem i konieczności wpłaty kaucji w wysokości kilku tysięcy złotych. Za każdym razem obiecywał, że pieniądze odda. Mężczyzna wydawał je na swoje potrzeby. By wzbudzić zaufanie kupił pierścionek zaręczynowy i oświadczył się. Kiedy razem zamieszkali, ich częstym gościem byli znajomi z województwa kujawsko-pomorskiego. Za pieniądze kobiety organizowali imprezy i pili alkohol. Mężczyzna wyłudził także pieniądze na zakup kilku samochodów. Łącznie to około 100 tysięcy złotych.

- Zatrzymany 43-latek usłyszał 49 zarzutów. Przyznał, że zdawał sobie sprawę z tego, że kobieta nie rozumie tego co robi. Ponieważ jednak udało się wyłudzić pieniądze po raz pierwszy, postanowił to kontynuować. W przestępczym procederze brali także udział jego znajomi. 54-letnia kobieta i 26-latek także usłyszeli zarzuty oszustwa. W ich sprawie prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w celi – mówi Jaroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości