Wiadomości

Przy szpitalu powstanie parking kiss&ride. To będzie koniec z niebezpiecznymi sytuacjami na pasach?

25 czerwca 2021, 14:47, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa szukają właśnie firmy, która zajmie się budową parkingu „kiss&ride” przy szpitalu na Dekerta. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w rejonie głównego wejścia do lecznicy. W ramach inwestycji powstanie pięć miejsc postojowych.

O pomyśle utworzenia specjalnego parkingu „kiss&ride” przy szpitalu na Dekerta mówił już w 2019 roku Robert Surowiec – gorzowski radny, a zarazem wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Wszystko przez to, że kierowcy zatrzymywali się i nadal zatrzymują bezpośrednio za lub przed przejściem dla pieszych, które znajduje się na wysokości głównego wejścia do szpitala, aby wysadzić osobę, która musi się udać do lecznicy. To prowadzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji, ponieważ pozostali kierowcy często z piskiem opon wyprzedzają auta, które zatrzymują się w rejonie pasów. Ten problem opisywaliśmy w grudniu 2019 roku w artykule "Daj buziaka i jedź pod gorzowskim szpitalem?".

Po dwóch latach pomysł w końcu zostanie zrealizowany, ponieważ władze Gorzowa właśnie szukają firmy, który zajmie się przebudową ul. Dekerta - budową parkingu kiss&ride przy szpitalu. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do wtorku 29 czerwca. 

W ramach inwestycji zostaną wykonane miejsca postojowe równoległe do krawędzi jezdni w ilości pięciu stanowisk. Zatoka postojowa będzie pełniła funkcję "kiss&ride" tzn., że pojazdy będą mogły się zatrzymać tam w ograniczonym czasie 2 minut i następnie odjechać. Strefa powstanie w miejscu obecnych miejsc parkingowych na wprost wyjazdu z betonowego parkingu naprzeciwko lecznicy. 

Firma, która wygra postępowanie będzie miała 30 dni na realizację prac od dnia podpisania umowy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości