Wiadomości

Samochody Apple fotografują ulice Gorzowa

17 czerwca 2021, 13:39
fot. czytelnik Patryk
W ostatnich dniach na terenie Gorzowa pojawiły się samochody z kamerami zamontowanymi na dachu. Wiele osób myślało, że są to pojazdy Google Maps, które robią nowe zdjęcia do popularnego "Street view". Jednak jak się okazało, w naszym mieście pojawiły się po raz pierwszy pojazdy Apple Maps, które robią zdjęcia na potrzeby funkcji "Rozejrzyj się", czyli konkurenta "Street view".

Apple Maps nie jest zbyt popularne w Polsce. Dlatego nawet wielu użytkowników iOS wybiera Mapy Google. Jednak gigant z Cupertino postanowił wysłać do naszego kraju charakterystyczne białe samochody, które od początku czerwca robią zdjęcia ulic i otoczenia. 

W ostatnich dniach białe auta z kamerą na dachu pojawiły się również na ulicach Gorzowa. Wiele osób myślało, że po naszym mieście jeżdżą pojazdy Google Maps, które robią nowe zdjęcia do popularnego "Street view". Jednak tym razem są to pojazd należące do Apple Maps, które robią zdjęcia na potrzeby funkcji „Rozejrzyj się”. 

- Co mnie spotkało, kiedy szedłem w środę do sklepu. Przy ul. 30 Stycznia stał zaparkowany samochód Apple Maps – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Patryk. Obecnie po Gorzowie i okolicy jeździ pięć pojazdów Apple Maps. Zdjęcia na potrzeby funkcji „Rozejrzyj się” będą robione na terenie wszystkich powiatów województwa lubuskiego.

Apple informuje, że prowadzi również „badania z wykorzystaniem przenośnych systemów w wybranych strefach dla pieszych”. Jego pracownicy pojawiają tam, gdzie samochody nie mogą wjechać, z plecakami nafaszerowanymi elektroniką, w tym iPhone’ami i iPadami.

Zdjęcia będą robione do końca czerwca. Jednak zanim pojawi się aktualizacja wspomnianej funkcji w Apple Maps, minie jeszcze kilka miesięcy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości