Wiadomości

Radni ponownie zajmą się podwyżką opłat za parkowanie!

17 czerwca 2021, 10:14, ak
fot. archiwum
Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 23 czerwca, gorzowscy radni ponownie zajmą się uchwałą w sprawie podwyżki opłat za parkowanie w mieście oraz dwukrotnym powiększeniem strefy płatnego parkowania. W uchwale wprowadzono zmiany i za godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić 3,5 zł - wcześniej proponowano 4 zł. Natomiast mieszkańcy strefy płatnego parkowania będą płacić odpowiednio 40 zł za miesiąc lub 400 zł za cały rok. W projekcie uchwały pozostał zapis, że na jeden adres zamieszkania będzie wydawany tylko jeden abonament.

Temat podwyżki opłat za parkowanie oraz dwukrotnego powiększenia strefy płatnego parkowania wzbudził w marcu bardzo dużo emocji wśród mieszkańców Gorzowa oraz radnych. Uchwała w sprawie podwyżki miała zostać podjęta podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbyła się w środę 31 marca, jednak po sprzeciwie mieszkańców Gorzowa oraz radnych z Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, uchwała została zdjęta z porządku obrad.

Jak się okazuje, teraz temat podwyżki ponownie wraca. Uchwała w sprawie podwyżki opłat za parkowanie i powiększenia strefy pojawiła się porządku obrad podczas Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 23 czerwca. W uchwale wprowadzono nieznczne zmiany, jeżeli chodzi o koszt parkowania za godzinę.

Według projektu uchwały nowa stawka wyniesie 1 zł za pierwsze 15 minut parkowania (obecnie jest to 0,50 zł), za 30 minut zapłacimy 2 zł (teraz jest to 1 zł). Z kolei za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3,5 zł (obecnie jest to 2,5 zł). Za drugą godzinę zapłacimy już 4 zł (wcześniej 3 zł), a za trzecią godzinę 4,5 zł (wcześniej 3 zł). Z kolei za czwartą i kolejne godziny stawka będzie wynosiła 3,5 zł (wcześniej 2,5 zł). 

Podwyżka czeka również mieszkańców Strefy Płatnego Parkowania. Do tej pory osoby mieszkające na terenie SPP płaciły abonament miesięczny w wysokości 20 zł, natomiast abonament roczny wynosił 120 zł. Po podwyżce będzie to odpowiednio 40 zł za miesiąc i 400 zł za cały rok. Ważną zmianą jest to, że jeden abonament mieszkańca będzie wydawany na jeden adres zamieszkania. Z kolei dla pozostałych osób, które chciałyby wykupić abonament, opłata miesięczna wynosi obecnie 150 zł, a roczna 1500 zł/999 zł. Z kolei po podwyżce będzie to już 300 zł za miesiąc oraz 3 tys. zł za rok.

Wyższe opłaty czekają na kierowców również za przekroczenie czasu parkowania. Obecnie jeżeli przekroczymy czas, płacimy według stawek za postój. Natomiast w przypadku braku biletu jest to opłata w wysokości 50 zł. Z kolei po podwyżce będzie to 50 zł płatne w dniu zdarzenia na konto miasta lub w biurze SPP lub 200 zł płatne w terminie późniejszym.

Dwukrotnie większa Strefa Płatnego Parkowania

Bez zmian pozostaje zapis o dwukrotnym powiększeniu Strefy Płatnego Parkowania. Obecnie SPP obejmuje ścisłe centrum Gorzowa oraz Śródmieście. Natomiast według uchwały, strefa płatnego parkowanie zostanie powiększona aż dwukrotnie. 

Po zmianach strefa będzie wyglądała jak odwrócona litera "T" i będzie obejmowała obszar pomiędzy ul. Jancarza, a ul. Szpitalną oraz pomiędzy ul. Drzymały, Wyszyńskiego i Kosynierów Gdyńskich oraz od ul. Spichrzowej i Składowej aż do ul. Roosevelta. 

Jeżeli radni podejmą uchwałę, nowe stawki oraz większa strefa płatnego parkowania będą obowiązywać jeszcze w lipcu 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości