Advertisement

Masa rowerowa wraca na ulice Gorzowa! [film]

10 czerwca 2021, 11:29
fot. archiwum
Po 1,5 roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, masa rowerowa wróci na ulice Gorzowa. W sobotę 26 czerwca rowerzyści wystartują o godz. 18 z parku Górczyńskiego i będą mieli do pokonania 12-kilometrową trasę. Przejazd zakończy się na Starym Rynku.

Ostatni raz masa rowerowa organizowana przez Stowarzyszenie Rowerowy w Gorzów odbyła się w grudniu 2019 roku. Wówczas w świątecznym przejeździe przez miasto wzięło udział 100 rowerzystów. Natomiast podczas majowej masy rowerowej ta frekwencja była o wiele wyższa, ponieważ pogoda była sprzyjająca, więc na starcie pojawiło się blisko 800 rowerzystów. Niestety w 2020 roku wszystkie wydarzenia zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych restrykcji. 

Jednak mamy dobrą wiadomość. W tym roku masa rowerowa wraca na ulice Gorzowa. Impreza odbędzie się w sobotę 26 czerwca. Rowerzyści wystartują o godz. 18 z parku Górczyńskiego i będą mieli do pokonania trasę o długości 12,5 kilometra. Przejazd zakończy się na Starym Rynku.

Trasa będzie wiodła następującymi ulicami: star Park Górczyński, następnie rowerzyści pojadą następnie rowerzyści pojadą ul. Okulickiego, Szarych Szeregów, Dekerta, Czartoryskiego, Piłsudskiego, Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej. Następnie zjadą w dół ul. Walczaka i skręcą w ul. Warszawską, dalej pojadą przez most Lubuski i Trasę Nadwarciańską aż do ronda Kasprzaka. Następnie trasa będzie wiodła przez ul. Koniawską, Wiatraczną, Kobylogórską, Grobla, most Staromiejski i ul. Chrobrego. Przejazd zakończy się na Starym Rynku.

- Cieszymy się, że wracamy po tak długiej przerwie. Chcemy zachęcić do udziału w masie rowerowej całe rodziny. Liczymy, że w imprezie weźmie udział weźmie około 700-800 osób. Tym bardziej, że przejazd zakończymy na Starym Rynku tuż przed rozpoczęciem imprezy Dobry Wieczór Gorzów.  Masa rowerowa to doskonała okazja do zdobycia punktów przez nasze miasto w ramach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski – mówi Paweł Najdora ze stowarzyszenia Rowerowy Gorzów.

A tak wyglądał przejazd podczas masy rowerowej w maju 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x