• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wykonawca przebudowy ul. Kombatantów wybrany

10 czerwca 2021, 12:23
fot. archiwum
Władze Gorzowa rozstrzygnęły właśnie przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Remont niespełna 500-metrowego odcinka drogi będzie kosztował miasto 1 mln 11 tys. zł. Firma Eurovia Polska będzie miała dwa miesiące na realizację inwestycji.

Remont ul. Kombatantów został podzielony na dwa etapy. Pierwszy dotyczy odcinka o długości 468 metrów od wysokości galerii Feeria do do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Grota-Rowerckiego. Natomiast drugi etap obejmie około 255 metrów ulicy do skrzyżowania ul. Kombatantów z ul. Szarych Szeregów, gdzie powstanie rondo.

Miasto właśnie rozstrzygnęło przetarg na przebudowę pierwszego fragmentu ul. Kombatantów. Na ten cel w budżecie Gorzowa zapisano 1 mln 200 tys. zł. Natomiast do przetargu wpłynęło łącznie pięć ofert, z czego trzy poniżej budżetu. Urzędnicy zdecydowali, że remontem ul. Kombatantów zajmie się firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc, która złożyła najtańszą ofertę na kwotę 1 mln 11 tys. zł.

Jeszcze w czerwcu władze Gorzowa podpiszą umowę z firmą Eurovia Polska. Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącego asfaltu i wykonania nowych warstw. A także wzmocnieniem jezdni siatką geosyntetyczną. W ramach prac przewiduje się również korektę istniejących zjazdów, regulację istniejących wlotów na skrzyżowaniach wraz z wymianą nawierzchni i wykonaniem chodników.

Firma Eurovia będzie miała dwa miesiące na realizację prac od dnia podpisania umowy. To oznacza, że  ul. Kombatantów powinna być gotowa pod koniec sierpnia 2021 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości