Wiadomości

Pięć firm chce przebudować ul. Kombatantów

21 maja 2021, 12:40
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów. Jak się okazało, aż pięć firm chce się zająć inwestycją, z czego trzy oferty są poniżej budżetu przewidzianego przez miasto. Wykonawca będzie miał dwa miesiące na realizację prac.

Ulica Kombatantów jest jedną z najbardziej zniszczonych dróg w mieście, dlatego też informacja o jej remoncie ucieszyła wielu mieszkańców. Droga miała być wyremontowana w 2020 roku, ale ze względu na trudną sytuację finansową miasta, inwestycja została przełożona na 2021 rok. 

W połowie kwietnia został ogłoszony przetarg na przebudowę ul. Kombatantów, ale jak się okazało, tylko pierwszego fragmentu drogi.  Wszystko przez to, że remont został podzielony na dwa etapy. Pierwszy dotyczy odcinka o długości 468 metrów od wysokości galerii Feeria do do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Grota-Rowerckiego. Natomiast drugi etap obejmie około 255 metrów ulicy do skrzyżowania ul. Kombatantów z ul. Szarych Szeregów, gdzie powstanie rondo.

Miasto właśnie otworzyło oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę pierwszego fragmentu ul. Kombatantów. Na ten cel w budżecie Gorzowa zapisano 1 mln 200 tys. zł. Natomiast do przetargu wpłynęło łącznie pięć ofert, z czego trzy poniżej budżetu. 

Najtańszą ofertę złożyła firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc na kwotę 1 mln 11 tys. zł, następnie Maldrobud z Myśliborza - 1 mln 134 tys. zł, Infrakom Kościan z Kościana - 1 mln 148 tys. zł. Z kolei ofertę powyżej budżetu zaproponowała firma Usługi Sprzętowo-Transportowe ze Strzelec Krajeńskich - 1 mln 220 tys. zł oraz F.P.H.U. „Chećko” z Gorzowa - 1 mln 314 tys. zł. 

Teraz miasto będzie analizowało złożone oferty pod względem formalnym. Jednak wszystko wskazuje na to, że przebudową ul. Kombatantów zajmie się firma Eurovia Polska, która złożyła najtańszą ofertę. Oczywiście o ile spełni wymogi formalne. 

Przebudowa ul. Kombatantów – etap I

Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącego asfaltu i wykonania nowych warstw. A także wzmocnieniem jezdni siatką geosyntetyczną. W ramach prac przewiduje się również korektę istniejących zjazdów, regulację istniejących wlotów na skrzyżowaniach wraz z wymianą nawierzchni i wykonaniem chodników. Firma, która wygra przetarg będzie miała dwa miesiące na realizację prac od dnia podpisania umowy. To oznacza, że pierwszy fragment ul. Kombatantów powinien być gotowy jeszcze w wakacje.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości