Gorzów w oku nowoczesnych kamer internetowych

9 czerwca 2021, 11:00
zdjęcie z kamery monitoringu

Gorzów korzystał z kamer internetowych do emisji obrazu w czasie rzeczywistym od 2004 do 2018 roku. Jednak obraz z nich pozostawiał wiele do życzenia, a większość kamer przestała po prostu działać o czym inforowaliśmy w lipcu 2018 roku.

Teraz, po trzech latach przerwy, miasto można ponownie oglądać w internecie, ale tym razem już dzięki nowoczesnej kamerze, w wysokiej rozdzielczości. Link do obrazu jest tutaj: https://um.gorzow.pl/kamery-internetowe.html. Kamery internetowe pojawiły się na Dominancie i na budynku dawnego „Kokosa”. To stąd widać najważniejsze elementy panoramy miasta: katedrę, Wartę, Spichlerz, estakadę i Stary Rynek.

Urządzenia, w porozumieniu z Miastem oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zamontowała spółka WebCamera.pl, która zajmuje się emisją obrazów z kamer w całej Polsce na potrzeby sieci oraz stacji telewizyjnych. Gorzów znalazł się zatem pośród innych polskich miast, które udostępniają w sieci obraz w czasie rzeczywistym, prezentując swoje najważniejsze i najbardziej reprezentacyjne punkty. 

- Kamery internatowe to ważne narzędzie w procesie promocji miasta. Dzięki nim można miasto zobaczyć, przed planowaną podróżą, sprawdzić pogodę czy też obejrzeć wydarzenia, które odbywają się w jego centralnych punktach – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x