Wiadomości

Gorzów w oku nowoczesnych kamer internetowych

9 czerwca 2021, 11:00
zdjęcie z kamery monitoringu

Gorzów korzystał z kamer internetowych do emisji obrazu w czasie rzeczywistym od 2004 do 2018 roku. Jednak obraz z nich pozostawiał wiele do życzenia, a większość kamer przestała po prostu działać o czym inforowaliśmy w lipcu 2018 roku.

Teraz, po trzech latach przerwy, miasto można ponownie oglądać w internecie, ale tym razem już dzięki nowoczesnej kamerze, w wysokiej rozdzielczości. Link do obrazu jest tutaj: https://um.gorzow.pl/kamery-internetowe.html. Kamery internetowe pojawiły się na Dominancie i na budynku dawnego „Kokosa”. To stąd widać najważniejsze elementy panoramy miasta: katedrę, Wartę, Spichlerz, estakadę i Stary Rynek.

Urządzenia, w porozumieniu z Miastem oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, zamontowała spółka WebCamera.pl, która zajmuje się emisją obrazów z kamer w całej Polsce na potrzeby sieci oraz stacji telewizyjnych. Gorzów znalazł się zatem pośród innych polskich miast, które udostępniają w sieci obraz w czasie rzeczywistym, prezentując swoje najważniejsze i najbardziej reprezentacyjne punkty. 

- Kamery internatowe to ważne narzędzie w procesie promocji miasta. Dzięki nim można miasto zobaczyć, przed planowaną podróżą, sprawdzić pogodę czy też obejrzeć wydarzenia, które odbywają się w jego centralnych punktach – mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości